Trwa ładowanie...
d3lfaj7

Romuald Lipko reaktywuje Budkę Suflera. Mimo choroby nowotworowej, kompozytor nie zamierza się poddać

Romuald Lipko przechodzi przez trudny czas. Muzyk walczy z rakiem. Jednak nie zamierza się poddać, a wręcz przeciwnie. Wraz z dawnymi kolegami reaktywują Budkę Suflera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Romuald Liko reaktywuje Budkę Suflera
Romuald Liko reaktywuje Budkę Suflera (PAP, Fot: Ireneusz Sobieszczuk)
d3lfaj7

Mimo choroby nowotworowej, na którą cierpi Romuald Lipko, kompozytor jest dobrej myśli i snuje plany na przyszłość. A jest o czym mówić. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce usłyszymy nowe piosenki Budki Suflera.

ZOBACZ TAKŻE: Marysia Starosta: Sokół zrobił ze mnie kobietę

W 2014 r. Budka Suflera ogłosiła koniec kariery. Wielu fanów nie mogło uwierzyć w to, że idole nie pojawią się już na scenie. Na pożegnalnej trasie koncertowej pojawiły się tłumy.

d3lfaj7

Teraz okazuje się, że zespół powraca i dalej będzie koncertował. Niestety, w nieco zmodyfikowanym składzie.

- 5 lat temu przestała istnieć Budka Suflera w składzie z Krzysztofem Cugowskim. Postanowiliśmy reaktywować zespół. Krzysztof Cugowski nie wyraził chęci uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Dlatego skład jest taki - wyznał w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" kompozytor Romuald Lipko.

- Na pewno nie zgodziłem się grać w Budce Suflera po to, żeby odcinać kupony. Więc będziemy nagrywać nowe piosenki. Ale czy to będą przeboje? To nie od nas należy - dorzucił w programie śniadaniowym basista Mieczysław Jurecki.

Powodem niechęci Krzysztofa Cugowskiego dołączenia do reaktywowanej Budki Suflera mogą być niepoprawne relacje z Romualdem Lipko.

d3lfaj7

Konflikt Cugowskiego i Lipko

Kiedy pięć lat temu grupa ogłosiła koniec kariery, Cugowski ruszył w trasę z własnym zespołem, a Lipko ogłosił powrót Budki Suflera z nowym wokalistą. To był prawdziwy skandal. Dawni przyjaciele rzucali oskarżeniami i dochodziło między nimi do napięć w temacie praw autorskich i wykorzystywania tytułów utworów.

- Nie pojednaliśmy się i nie pojednamy się nigdy. Proszę nie myśleć, że kiedykolwiek może zaistnieć jakiekolwiek pojednanie, ponieważ pojednać się mogą ludzie, którzy kiedyś próbowali ze sobą na jakiś temat rozmawiać i mieli co do tego pewne trudności, czyli negocjacje jeszcze nie zostały osiągnięte itd. Ponieważ pan Cugowski robi wszystko, żeby prowadzić swoją indywidualną karierę, bez nazwy zespołu Budka Suflera, dostał propozycję, nie przyjął tej propozycji, z zadowoleniem przyjęliśmy odmowę - grzmiał jeszcze do niedawna Romuald Lipko.

Trudny czas dla Romualda Lipko

10 lipca tego roku pojawiła się informacja, że Romuald Lipko walczy z chorobą nowotworową. Muzyk kilka ostatnich tygodni spędził w szpitalach m.in. w Warszawie i w Magdeburgu w Niemczech.

- To jest trudny temat. Rokowania. Choroba została powstrzymana w swoim ataku. Życie pokaże, co będzie dalej - powiedział muzyk w "Dzień Dobry TVN".

d3lfaj7

Podziel się opinią

Share
d3lfaj7
d3lfaj7