Trwa ładowanie...

"Seks-sekrety" Ghislaine Maxwell. Sąd odtajnia część dokumentów

Nie tylko Jeffrey Epstein wykorzystywał nieletnie. Po 5 latach ujawniono sądowe dokumenty, z których wynika, że jego pracownica i przyjaciółka, Ghislaine Maxwell, uprawiała seks z 15-letnimi dziewczynami. Wypływają nowe szczegóły przerażającej sprawy.

"Seks-sekrety" Ghislaine Maxwell. Sąd odtajnia część dokumentówŹródło: Getty Images
d267yyi
d267yyi

Z pewnością słyszeliście już coś o sprawie Jeffreya Epsteina. Milioner wykorzystywał w swoich posiadłościach nieletnie dziewczyny, które zatrudniał jako masażystki. Były jednak zmuszane do zaspokajania seksualnych potrzeb biznesmena, a później szantażowane. Epstein nie żyje, ale o sprawie dalej jest bardzo głośno. Głównie za sprawą powiązań milionera z księciem Andrzejem, czyli synem królowej Elżbiety.

Co więcej, w tej aferze przewija się nazwisko Ghislaine Maxwell. Była przyjaciółką i współpracownicą Epsteina. Oskarża się ją także o sutenerstwo i wykorzystywanie nieletnich do spółki z milionerem. Maxwell siedzi w areszcie, a w amerykańskich mediach co kilka dni wybucha nowy skandal z nią związany. Teraz na jaw wyszły sądowe dokumenty sprzed 5 lat.

Zobacz: Prolog - Krzysztof Domaradzki o psychopatach w świecie biznesu

Oskarżenia pod adresem Ghislaine Maxwell formułowano już 5 lat temu, gdy toczyła się sprawa przeciwko Epsteinowi. Wtedy jednak sprawa nie była tak ważna dla opinii publicznej, nie było o niej tak głośno, więc wiele wątków mediom siłą rzeczy umknęło.

d267yyi

Pod koniec lipca decyzją sądu w USA ujawniono dokumenty zawierające m.in. cytaty z przesłuchania Virginii Giuffre. Kobieta jest główną oskarżycielką Epsteina i Maxwell. To dzięki niej cała sprawa wyszła na jaw i to ona doprowadziła do zainteresowania prokuratury działaniami księcia Andrzeja.

Wychodzi na jaw, że już w 2005 roku oskarżano Maxwell o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Najmłodsza ofiara sutenerki Epsteina miała mieć zaledwie 15 lat. Co więcej, Ghislaine miała uczestniczyć w orgiach z nieletnimi.

Zanim jeszcze Virginia miała jakikolwiek kontakt z mediami, zeznawała o imprezach organizowanych nad basenem, które przekształcały się w orgie. Uczestniczkami miały być m.in. modelki z Europy, które Giuffre zidentyfikowała jako Czeszki i Rosjanki.

d267yyi

W dokumentach jest też mowa o przyjęciu urodzinowym, podczas którego Virginia miała usłyszeć od swojej pracodawczyni, że "robi się za stara dla Jeffreya". Roberts twierdzi, że Ghislaine chciała ją sprzedać innej osobie. Pojawia się też imię "Sary", która miała pomagać w werbowaniu nieletnich dziewczyn dla Epsteina i wprowadzaniu ich do jego sypialni.

Za odtajnienie dokumentów odpowiada sędzia Loretta Preska. Czy przychyli się więc do najnowszego apelu prawników Ghislaine Maxwell? Ci dążą do tego, by wiele materiałów ze zbliżającej się rozprawy zostało utajnione. Co oznaczałoby, że do mediów nie trafiłyby nagrania z posiadłości Epsteina. Mówi się, że to kluczowe dowody na wykorzystywanie seksualne nieletnich na terenie jego apartamentów. Proces rusza już niebawem.

d267yyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d267yyi