Trwa ładowanie...
dwamh1g

Siostra Joanny Kulig nie chce z nią konkurować

Justyna Schneider rozkręca aktorską karierę. Ale nie ma zamiaru stać się konkurencją dla swojej siostry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Kulig, Justyna Schneider
Joanna Kulig, Justyna Schneider (Materiały prasowe)
dwamh1g

O Joannie Kulig od kilku miesięcy rozpisują się media na całym świecie. Wszystko z powodu roli w "Zimnej wojnie", nominowanej do Oscara aż w trzech kategoriach (najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser i najlepsze zdjęcia). Aktorkę wspiera jej młodsza siostra Justyna Schneider, która też ma na koncie kilka ról. Do tej pory żyła w cieniu siostry. Ale wkrótce może się to zmienić.

Zobacz także: Hollywood zatrzyma Kulig? "Odmówiła kilku rodzimym produkcjom"

Justyna gra w nowym serialu TVN7 "Zakochani po uszy". Wciela się w rolę Patrycji, która ma trzech synów, każdego z innym mężczyzną. Ta rola może przynieść jej większy rozgłos. Do tej pory media interesowały się nią z powodu sławnej siostry, ale Schneider w rozmowie z "Fleszem" powiedziała, że wolałaby sama zapracować na swoje nazwisko, choć zdaje sobie sprawę, z tego, że nie uniknie porównań do Joanny:

dwamh1g

- Rzeczywiście mamy podobną urodę i tembr głosu, do tego obie jesteśmy aktorkami. Wiem, że nie da się uniknąć porównań, ale chcę być Justyną Schneider, ocenianą przez pryzmat swoich osiągnięć, a nie sławnej siostry, z której jestem piekielnie dumna! Zapewniam, że nie zamierzam z nikim konkurować, a już na pewno nie z Joasią.

Jak podaje "Flesz", Schneider od 12 roku życia wiedziała, że chce zostać aktorką. Ale początkowo nikt nie traktował tego marzenia poważnie. Rodzeństwo Kuligów miało zrobić karierę muzyczną. Każde z rodzeństwa od dziecka grało na jakimś instrumencie: Justyna grała na skrzypcach i śpiewała, Ania grała na klarnecie, Piotr na saksofonie i klarnecie, Marek na instrumentach klawiszowych, a Joanna na fortepianie.

Schneider studiowała na PWST w Krakowie. Zadebiutowała w spektaklu "Grube ryby" wyreżyserowanym przez Krystynę Jandę. Później wystąpiła w filmie "Los numeros" Ryszarda Zatorskiego i w serialach "Nowa" czy "Na Wspólnej".

dwamh1g

Aktorka mieszka w Krakowie z mężem i dwójką dzieci. Gra w Teatrze Bagatela oraz w Och-Teatrze:

- Wiodę spokojne życie, które bardzo cenię. Oczywiście, jak każdy aktor marzę o wspaniałych rolach. Czas pokaże, co mi los przyniesie, ale wierzę, że najlepsze przede mną.

dwamh1g

Podziel się opinią

Share

dwamh1g

dwamh1g