Trwa ładowanie...
d1koqw4

Stanisław Soyka w wywiadzie: kilka miesięcy temu już mnie prawie nie było

- Nie mogłem wziąć oddechu – mówi artysta w najnowszym wywiadzie. Wspomina sytuację, gdy musiał trafić na pogotowie. Po tym już nie sięgnie po papierosa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Soyka musiał rzucić palenie. Wytłumaczył, co się stało.
Soyka musiał rzucić palenie. Wytłumaczył, co się stało. (East News)
d1koqw4

Muzyk wspomniał w wywiadzie, że w ostatnich latach bardzo przeżył śmierć bliskich. Dziś "nie ma wątpliwości, że strata choćby jednego dnia to bluźnierstwo". - Miałem taki moment kilka miesięcy temu, że już prawie mnie nie było. Nie mogłem wziąć oddechu. W jednej chwili zrozumiałem, że nie ma ważniejszej rzeczy. Nie ma oddechu - nie ma tlenu - mówi.

I podkreśla, że po tym incydencie rzucił papierosy. Sytuacja musiała być poważna, bo muzyk wspomina, że wylądował w karetce. - Musiałem tego dotknąć, żeby zrozumieć - przyznaje.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pieśni Przemysława Gintrowskiego do wierszy Zbigniewa Herberta wybrzmiały w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

d1koqw4

Na początku lutego do sprzedaży trafił pierwszy od lat w pełni autorski album Stanisława Soyki. Tytuł "Muzyka i słowa Stanisław Soyka" nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

- Nie chciałem nikogo zadziwiać, nie chciałem się wymądrzać – mówi Soyka w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". – Zależało mi na tym, by być zrozumianym przez każdego człowieka. Choć usłyszałem już od kilku osób, że to płyta dla dorosłych.

Soyka znany jest ze swoich przemyślanych tekstów. W rozmowie odniósł się do ostatnich wydarzeń, które napędziły w Polakach chęć walki z nienawiścią. - Odrabiamy teraz w Polsce lekcję dialogu. (...)Trzeba znaleźć w sobie człowieczeństwo. Spór jest naturalny, ale każdemu należy się szacunek. Nie wolno chcieć się zabić - opowiada. Czy to nie dobry komentarz do sytuacji politycznej w kraju? Oceńcie sami.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czeski Freddie Mercury. Rozmawiamy z wokalistą zespołu Queenie

d1koqw4

Zobacz też: Metamorfoza Radosława Pazury w Stanisława Sojkę...

d1koqw4

Podziel się opinią

Share
d1koqw4
d1koqw4