Trwa ładowanie...

Ile?! Ceny u Gessler przyprawiają o zawrót głowy

Świąteczne przygotowania w wielu domach nabierają tempa. Część osób woli jednak zaoszczędzić czas i zamawiają catering, by w tym wyjątkowym czasie móc odpocząć. Świąteczne frykasy oferuje także Magda Gessler, ale frykasy od niej mocno nadszarpną portfel.

Świąteczne specjały u Gessler kosztują niemałoŚwiąteczne specjały u Gessler kosztują niemałoFot: AKPA
d173fyt

Cyklicznie, w okresie świątecznym, powraca temat cateringu tradycyjnych dań. Restauracje i szefowie kuchni ścigają się w co bardziej atrakcyjnych ofertach. Najwięcej emocji wzbudza ta od Magdy Gessler. Żeby spróbować smakołyków od słynnej restauratorki, co roku trzeba niemało się wykosztować. A że w ostatnim czasie ceny i tak rosną jak szalone, zaopatrzenie się w jej specjały brzmi naprawdę jak luksusowy kaprys.

Magda Gessler od lat powtarza, że jeśli chodzi o jej sztukę kulinarną, przyświeca jej kilka kardynalnych zasad: ma być pysznie i jak u mamy, a każde danie ma być przygotowane z najwyższej jakości produktów. Za tę najwyższą jakość nieraz trzeba jednak słono zapłacić. Szczególnie w okresie świątecznym, kiedy potrawy wg przepisów Gessler cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

Zobacz wideo: Magda Gessler zdradza patent na dietę

Jak ceny prezentują się w tym roku? Szczególnie bogatą ofertę proponuje oczko w głowie restauratorki, czyli "U Fukiera". Tutaj można skomponować prawdziwą świąteczną ucztę – od przystawek po desery. Ale trzeba się liczyć z wysokimi kosztami.

d173fyt

"Super Express" wylicza na przykład, białą kiełbasę cielęco-wieprzową (0,5 kg za 20,95 zł), jajka faszerowane (5 połówek za 35 zł), żurek (900 ml za 47,62 zł), schab pieczony ze śliwką (0,5 kg za 55 zł), mazurka z białą czekoladą (60 zł), bezę migdałową z kremem (110 zł), kurczaka po polsku z wątróbką i chałką (95 zł), kaczkę pieczoną w całości po polsku z antonówką (150 zł), ćwikłę (235 ml za 14,29 zł), domowy majonez (18 zł).

Nie da się ukryć, że w obecnej sytuacji nie każdy będzie w stanie pozwolić sobie na takie frykasy. "SE" dodaje, że podstawowy zestaw dla dwóch osób wyniósłby nawet 1200 zł. Skusilibyście się na taki świąteczny wydatek?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d173fyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d173fyt