Trwa ładowanie...

Święta u gwiazd. Jak wygląda sytuacja w ich apartamentach, hotelach i folwarkach?

Liszewscy borykają się z odwoływanymi w ostatniej chwili rezerwacjami, u Niemczyckich nie ma śladu wolnego miejsca. Ale śmiało można jeszcze jechać do spa na Wzgórzach Dylewskich.

Dorota i Radosław Liszewscy prowadzą swój własny biznesDorota i Radosław Liszewscy prowadzą swój własny biznesŹródło: AKPA, fot: AKPA
d3psfsa

Jedni lubią celebrować święta w rodzinnym gronie, w domowym zaciszu, ale coraz więcej osób woli je spędzić w pensjonacie czy hotelu. Sprawdziliśmy, jak w tym roku wygląda sytuacja świąteczna w obiektach prowadzonych przez gwiazdy i w tych, do których gwiazdy najchętniej przyjeżdżają. Dobra wiadomość: w niektórych z nich są jeszcze miejsca. Ale trzeba za nie słono zapłacić.

Liszewscy zapraszają, Schuberttowie zamykają na zimę

Dorota Liszewska, żona Radka, lidera zespołu Weekend, nie chciała rozmawiać z Wirtualną Polską o szczegółach sytuacji w zakopiańskim apartamentowcu, którego są właścicielami. Wspomniała tylko o tym, że w pandemicznych czasach sytuacja tego typu obiektów jest trudna - wiele osób odwołuje rezerwacje, czasem trzeba szukać chętnych na ostatnią chwilę. I tak stało się właśnie tym razem: goście z Anglii, którzy mieli wynająć pokoje na czas świąt, zrezygnowali ze względu na coraz większe obostrzenia, więc zakopiańskie pokoje Liszewskich w momencie pisania tego tekstu były do wynajęcia.

Do zakopiańskiego Apartament Weekend trudno się jednak dostać - strona internetowa obiektu nie działa, na pytania wysyłane z profilu na Facebooku nikt nie odpowiada, milczy też podany tam telefon. Nie wiadomo więc, ile kosztuje nocleg w czasie świąt i czy w obiekcie w ostatnim czasie wzrosły ceny.

- Chcemy mieć spokojne święta - skomentowała w SMS-ie sama Liszewska, po czym wyłączyła telefon.

d3psfsa

W agroturystycznym pensjonacie, który na Kaszubach prowadzi słynny wokalista i satyryk Rudi Schuberth, nie można odpocząć w święta, ale z zupełnie innego powodu - obiekt jest zamknięty na zimę. Pokoje są dostępne tylko o okresie letnim, od maja do września.

- Zapraszamy do rezerwowania miejsc na przyszły rok - usłyszeliśmy, dzwoniąc na numer kontaktowy Folwarku Otnoga. Tak nazywa się obiekt, prowadzony przez wokalistę i jego rodzinę.

scena z: Rudi Schuberth AKPA
Rudi Schuberth prowadzi folwark na Kaszubach Źródło: AKPA, fot:

W ulubionych hotelach gwiazd jeszcze nie wszystkie miejsca wykupione

Sprawdziliśmy też miejsca, w których chętnie wypoczywają polscy celebryci i celebrytki. Jednym z najbardziej popularnych jest hotel i spa Bryza w Juracie, własność Zbigniewa i Katarzyny Niemczyckich, jednych z najbogatszych Polaków.

d3psfsa

Obiekt, zwany "letniskiem dla elit", okazuje się też znakomitym "zimowiskiem" dla bogatych. Wszystkie miejsca w okresie świątecznym są od dawna wykupione. A nie były tanie. Za dwuosobowy pokój trzeba było zapłacić 1120 zł za dobę, noc w apartamencie była nieco droższa - 1440 zł. Najdrożej jest w najbardziej ekskluzywnej części nadmorskiego obiektu - tzw. "apartamencie prezydenckim" - noc w luksusie kosztuje tam 2310 zł.

Innym popularnym wśród polskich gwiazd miejscem jest hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w miejscowości Wysoka Wieś pod Ostródą. Tam z kolei wciąż nie ma problemu z wynajęciem pokoju na świąteczny wypoczynek. O ile, oczywiście, dla kogoś takim problemem nie jest cena.

Za pakiet trzech świątecznych nocy w dwuosobowym pokoju z pełnym, całodziennym wyżywieniem, tradycyjną kolacją wigilijną, dostępnością kompleksu spa i zajęciami ruchowymi z instruktorem, zapłacić trzeba ponad 5 tys. zł. Jeśli wybierze się apartament, cena wzrasta do ponad 7,5 tys. zł.

d3psfsa

- Nie mogę oczywiście powiedzieć, czy pobyt w święta planują w naszym obiekcie jakieś gwiazdy czy celebryci - poinformowała jedna z recepcjonistek, przyznając jednocześnie, że w hotelu, w którym pracuje, bywa ich rzeczywiście sporo.

Jeśli ktoś zdecyduje się więc na wydatek wyższy od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i wykupi świąteczny pakiet w hotelu w Wysokiej Wsi, śmiało może liczyć na to, że przy choince spotka kogoś z pierwszych stron kolorowych gazet i plotkarskich serwisów.

d3psfsa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3psfsa