Trwa ładowanie...

Szydził z Kazika na wizji. Ludzie rzucili się na płytę Kultu

- A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół, jak Kult? – pytał w Polsacie Sławomir Świerzyński. Okazuje się, że sporo ludzi Kult jednak pamięta, a po kuriozalnej wypowiedzi lidera Bayer Full zaczęto szturmem kupować płytę zespołu Kazika Staszewskiego.
Share
Sławomir Świerzyński nie miał pojęcia, że pomoże sprzedać Kazikowi mnóstwo płyt
Sławomir Świerzyński nie miał pojęcia, że pomoże sprzedać Kazikowi mnóstwo płytŹródło: akpa, Materiały prasowe
d1rjm6m

Wypowiedź Sławomira Świerzyńskiego padła w programie Agnieszki Gozdyry "Debata dnia", w której gwiazdor disco polo rozmawiał o dotacjach rządowych dla artystów, instytucji kultury itd. Z ponad 400 mln zł od ministra Glińskiego aż 550 tys. zł miało trafić do Bayer Full, a np. firma braci Golec wnioskowała o 1,8 mln zł.

Kazik Staszewski słysząc o takich dotacjach, po której zgłosiło się wielu znanych artystów, napisał wprost, że "chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej", to nikt z jego zespołu nie prosił o pieniądze z budżetu.

"Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi gros" – tłumaczył Staszewski.

d1rjm6m

Magdalena Narożna: "Ludzie w stolicy słuchają disco polo!"

"Po drugie - rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy" – dodał lider Kultu.

Sławomir Świerzyński na słowa o kradzieży i rozdawnictwie, stwierdził, że dawno nie słyszał głupszej wypowiedzi. I szydził z prośby Kazika, by wspierać Kult, kupując jego płyty bez pośredników.

d1rjm6m

Nie wiadomo, co podziałało lepiej: apel Kazika, czy kontrowersyjna wypowiedź Świerzyńskiego, ale zapotrzebowanie na płytę Kultu wzrosło drastycznie z dnia na dzień.

"Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne" – napisał na Facebooku Jurek Owsiak. "W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 tys. płyt Kultu z Pol'and'Rock Festival. Pierwszy nakład 8 tys.0 boxów CD/DVD i 3 tys. winyli wyprzedał się w całości" – dodał założyciel WOŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rjm6m

Podziel się opinią

Share
d1rjm6m
d1rjm6m