Trwa ładowanie...

Tenor Marek T. został uznany za winnego. Musi oddać pieniądze

Marek T. został oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy, które mu się nie należały. Sąd uznał go za winnego.

Tenor Marek T. został uznany za winnego. Musi oddać pieniądzeŹródło: East News
d4khyp0
d4khyp0

Sprawa zaczęła się rok temu. W Bialskim Centrum Kultury zorganizowano koncert upamiętniający Bogusława Kaczyńskiego, dziennikarza muzycznego, popularyzatora opery (zmarł 21 stycznia 2016 roku). Za wydarzenie odpowiedzialny był tenor Witold Matulka – to on wyreżyserował koncert, a także zaśpiewał podczas niego. Tymczasem wynagrodzenie za koncert przez przypadek trafiło na konto Marka T.

Pracownicy Bialskiego Centrum Kultury szybko zorientowali się, że popełnili błąd i próbowali odzyskać pieniądze od Marka T. Ten jednak nie chciał ich zwrócić. Sprawa trafiła do sądu – muzykowi postawiono zarzut przywłaszczenia sobie pieniędzy.

Jak donosi "Fakt", Marek T. został uznany winnym: – Oskarżony został uznany winnym popełnienia przestępstwa. Sąd wymierzył mu za to karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Musi też naprawić szkodę, czyli zwrócić 4550 złotych Bialskiemu Centrum Kultury oraz pokryć koszty sądowe wynoszące 570 złotych – dowiedział się tabloid w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Lublinie.

Zobacz także: Doda nie wykorzystała byłego narzeczonego?: "Nagranie zostało uwiecznione na życzenie osoby penetrowanej"

d4khyp0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4khyp0