Trwa ładowanie...
d13jqux

Tenor Marek T. został uznany za winnego. Musi oddać pieniądze

Marek T. został oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy, które mu się nie należały. Sąd uznał go za winnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek T. został uznany winnym przywłaszczenia pieniędzy
Marek T. został uznany winnym przywłaszczenia pieniędzy (East News)
d13jqux

Sprawa zaczęła się rok temu. W Bialskim Centrum Kultury zorganizowano koncert upamiętniający Bogusława Kaczyńskiego, dziennikarza muzycznego, popularyzatora opery (zmarł 21 stycznia 2016 roku). Za wydarzenie odpowiedzialny był tenor Witold Matulka – to on wyreżyserował koncert, a także zaśpiewał podczas niego. Tymczasem wynagrodzenie za koncert przez przypadek trafiło na konto Marka T.

Pracownicy Bialskiego Centrum Kultury szybko zorientowali się, że popełnili błąd i próbowali odzyskać pieniądze od Marka T. Ten jednak nie chciał ich zwrócić. Sprawa trafiła do sądu – muzykowi postawiono zarzut przywłaszczenia sobie pieniędzy.

Jak donosi "Fakt", Marek T. został uznany winnym: – Oskarżony został uznany winnym popełnienia przestępstwa. Sąd wymierzył mu za to karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Musi też naprawić szkodę, czyli zwrócić 4550 złotych Bialskiemu Centrum Kultury oraz pokryć koszty sądowe wynoszące 570 złotych – dowiedział się tabloid w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Lublinie.

d13jqux

Zobacz także: Doda nie wykorzystała byłego narzeczonego?: "Nagranie zostało uwiecznione na życzenie osoby penetrowanej"

d13jqux

Podziel się opinią

Share

d13jqux

d13jqux