Trwa ładowanie...
d2ep9oe

Teresa Lipowska ujawniła wysokość swojej emerytury. Ciężko przeżyć za to cały miesiąc

Teresa Lipowska wciąż jest aktywna zawodowo. Gdyby nie to, trudno byłoby jej przeżyć cały miesiąc tylko z emerytury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teresa Lipowska ujawniła wysokość emerytury
Teresa Lipowska ujawniła wysokość emerytury (East News)
d2ep9oe

Ostatnio Teresa Lipowska nie kryła swojego oburzenia brakiem refundacji leków. W "Pytaniu na Śniadanie" jasno wyraziła swoje zdanie.

- Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Także dziękuję za opiekę... - powiedziała.

Gwiazda zamierza walczyć o prawa seniorów i głośno mówi o ich problemach.

d2ep9oe

- Dla seniorów chciałabym większego zainteresowania. Oczywiście mówi się dużo, robi się mniej. Moim marzeniem było, żeby się tyle robiło, ile się mówi. I wtedy może będzie nam lepiej - mówiła ostatnio.

ZOBACZ: 81-letnia Lipowska zapewnia: "Nie poddawałam się żadnym zabiegom medycyny estetycznej"

Teresa Lipowska ujawniła też wysokość swojej emerytury. Podkreśliła też, że gdyby nie rola w "M jak miłość", to trudno byłoby jej przeżyć do pierwszego.

d2ep9oe

- Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko - wyjawiła w rozmowie z "Super Expressem".

Aktorka nie jest pierwszą gwiazdą, która narzeka na emeryturę. Wcześniej poczynili to między innymi Rudi Schuberth i Maryla Rodowicz. Wówczas spłynęła na nich fala krytyki, bo ten pierwszy prowadzi intratny biznes, a wokalistka cały czas koncertuje i bierze udział w różnego rodzaju programach rozrywkowych.

d2ep9oe

Podziel się opinią

Share

d2ep9oe

d2ep9oe