Trwa ładowanie...

Weronika Rosati zakłada fundację "Siła Kobiety". Dołączyły do niej znane aktywistki

Weronika Rosati publicznie oskarżyła swojego byłego partnera, Roberta Śmigielskiego, o to, że się nad nią znęcał. Teraz aktorka zakłada fundację, która ma pomóc innym kobietom.

Weronika Rosati zakłada fundację "Siła Kobiety". Dołączyły do niej znane aktywistkiŹródło: Getty Images, fot: NurPhoto
d3u09uc

Medialna wojna między Weroniką Rosati, a ojcem jej dziecka, Robertem Śmigielskim, była jedną z największych afer ostatnich miesięcy. Wszystko zaczęło się od wywiadu, którego aktorka udzieliła dla "Wysokich Obcasów". Oskarżyła w nim Śmigielskiego o przemoc fizyczną i psychiczną. Wkrótce potem gwiazda wyjechała z córeczką za ocean. Były partner Rosati twierdzi, że stawiane mu zarzuty są bezpodstawne. Obecnie sprawą zajmuje się prokuratura.

Weronika Rosati w ostatnich miesiącach stała się inspiracją dla wielu osób, które zmagają się z przemocą domową. Gwiazda uznała, że chce pomóc uciemiężonym kobietom i założyła własną fundację "Siła Kobiety". Ogłosiła to na swoim koncie na Instagramie. Do inicjatywy przyłączyło się kilka aktywistek i dziennikarek.

- Kochani, z przyjemnością i dumą chcę się z wami podzielić fajną informacją - założyłam fundację "Siła Kobiety". Moja fundacja ma wspierać, inspirować, uświadamiać i motywować skrzywdzone kobiety. Ofiary przemocy, mobbingu, i samotne mamy - napisała gwiazda.

- To będzie miejsce, które ma pomagać tym, które zostały skrzywdzone przez ludzi, którzy maja nad nimi przewagę: emocjonalną, fizyczną, socjalną, płciową i finansową. Za nami pierwsze spotkanie w tej sprawie i z radością potwierdzam kobiety, które będą częścią tego przedsięwzięcia: Magdalena Środa, Eliza Michalik, Karolina Korwin-Piotrowska, Gabriela Lazarek, Aleksandra Baranowska i wiele wiele innych, których nie ma na zdjęciu. Mówimy stop przemocy - dodała Rosati.

d3u09uc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u09uc