Trwa ładowanie...
d17x3pj

Wiadomo, kiedy Meghan i Harry ustąpią ze swoich funkcji. Podano oficjalną datę

Książę Harry i księżna Meghan odcięli się od rodziny królewskiej, a niebawem przestaną wykonywać oficjalne obowiązki. Podano już wyznaczoną datę.
Share
Meghan i Harry układają życie na własnych warunkach
Meghan i Harry układają życie na własnych warunkachŹródło: Getty Images
d17x3pj

Meghan i Harry układają sobie życie na nowo, już poza rodziną królewską i dzielą je pomiędzy Wielką Brytanię a Kanadę. Przypomnijmy, że w styczniu wydali oświadczenie, że chcą się odciąć od brytyjskiego dworu, podkreślili także, iż zależy im na niezależności, również finansowej. Chcą wspierać królową, ale nie na koszt podatników.

Z informacji krążących w prasie wynika też, że przeprowadzka z Wysp do Kanady dobrze zrobiła Meghan. Cała rodzina wydaje się zatem wieść dużo spokojniejsze życie, bez presji wiążącej się z książęcymi tytułami.

Zobacz wideo: Księżna Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

"Ta geograficzna równowaga pozwoli nam wychować naszego syna w uznaniu dla królewskiej tradycji, w której został urodzony, ale też zapewni naszej rodzinie przestrzeń, która pomoże nam skupić się na następnym rozdziale, który obejmie m.in. naszą nową działalność charytatywną" – podają małżonkowie w komunikacie.

d17x3pj

Decyzja młodej pary wywołała odbijającym się szerokim echem dyskusję. Nie brakuje słów poparcia odważnego kroku małżonków, ale i krytyki. Decyzja podjęta przez Meghan i Harry’ego została nawet okrzyknięta Megxitem. Niemniej, dalsze losy pary żywo interesują zarówno zwolenników, jak i sceptyków pary. Szczególnie ciekawi faktyczny termin, kiedy oficjalnie przestaną być „starszymi członkami rodziny królewskiej”.

Jak się okazuje, symboliczna data została wyznaczona i jest to 31 marca 2020. BBC podkreśla, że podjęte ustalenia mają zostać zweryfikowane po 12 miesiącach. Rzecznik pary uspokaja zaś, że małżonkowie będą się regularnie pojawiać w Wielkiej Brytanii. Wezmą udział w sześciu wydarzeniach w lutym i marcu, w tym w Commonwealth Day Service. Zachowają tytuły "królewskich mości", ale nie będą ich używać. Więcej informacji na temat organizacji charytatywnej pary ma zostać podanych w ciągu kolejnych miesięcy.

d17x3pj

Podziel się opinią

Share
d17x3pj
d17x3pj