Trwa ładowanie...

Woodstock 2017: rusza największy festiwal muzyczny w Polsce. Kto zagra? Jak dojechać?

W czwartek 3 sierpnia rusza Przystanek Woodstock 2017. W tym roku w Kostrzynie zagrają m.in. Wilki, Hey, Łąki Łan i House of Pain. O czym pamiętać wybierając się na festiwal? Jak dojechać na największą muzyczną imprezę w Polsce?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Woodstock 2017: rusza największy festiwal muzyczny w Polsce. Kto zagra? Jak dojechać?Źródło: flickr.com, fot: Kompania Piwowarska
d2yw7uw

Przystanek Woodstock zagra już po raz 23. Jak co roku organizatorzy imprezy przygotowani są na przybycie do Kostrzyna nad Odrą nawet kilkuset tysięcy festiwalowiczów. Dobrą zabawę w trakcie Woodstocku 2017 zapewni wyjątkowy line-up. W tym roku wśród zaproszonych artystów znalazło się kilka głośnych i znanych marek z Polski i zagranicy. Na woodstockowych scenach zagrają m.in. Wilki, Hey i House of Pain. Oprócz koncertów dla przyjezdnych zaplanowano wiele innych dodatkowych atrakcji. Wśród nich występy kabaretowe, spotkania z zaproszonymi gośćmi, a także warsztaty artystyczne.

Woodstock 2017 - kto zagra?

W tym roku na Woodstocku artyści zaprezentują się na pięciu estradach: Dużej i Małej Scenie, Nocnym ASP, Viva Kultura oraz Strefie Lecha. Najwięcej emocji czeka nas oczywiście na Dużej Scenie, gdzie pojawią się największe gwiazdy. W tym roku wystąpią na niej m.in. Wilki, które zaprezentują materiał ze swojej legendarnej "Niebieskiej" płyty z 1992 roku. To własnie ten krążek zawierał największy hit formacji - "Son of the Blue Sky". W gronie zaproszonych artystów znaleźli się też Łąki Łan, Mando Diao, Projekt Parabelum, Orange Goblin, House of Pain, New Model Army, Hey, Amon Amarath, Archive, The Bloody Beetroots Live, Nocny Kochanek, Nine Treasures, Slaves, The Qemists, Nothing But Thieves, Domowe Melodie i wielu innych. Znanych wykonawców nie zabraknie też na Scenie Małej, gdzie będzie można usłyszeć m.in. Oddział Zamknięty, Mesajah, Tabu, Lemon, Dr Misio i wielu innych. Koncerty potrwają do do 5 sierpnia. Dokładna rozpiska występów poszczególnych zespołów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Przystanku Woodstock 2017.

Woodstock 2017 - Akademia Sztuk Przepięknych

Stałym elementem Przystanku Woodstock jest oczywiście Akademia Sztuk Przepięknych. Na specjalnej scenie Nocne ASP w ramach wydarzenia zaprezentują się m.in. Kabaret Młodych Panów, Eabs, Pawbeats Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet. Jak co roku odbędą się również warsztaty artystyczne, umożliwiające festiwalowiczom zetknięcie się z różnymi formami sztuki. Nie zabraknie oczywiście spotkań z zaproszonymi gośćmi. W tym roku na Woodstocku nadarzy się okazja do wysłuchania i porozmawiania m.in. z Maciejem Orłosiem, Filipem Chajzerem, o. Pawłem Gużyńskim, Robertem Biedroniem, dr Adamem Bodnarem i Bartłomiejem Topą.

Woodstock 2017 - jak dojechać?

Jak co roku na festiwal można dojechać specjalnymi woodstockowymi pociągami musicREGIO, które kursują do Kostrzyna z każdego zakątka Polski. Zmotoryzowani mogą przybyć na festiwal samochodem następującymi trasami: A4, E40 z Wrocławia, E30 (A2) z Warszawy, E40, A4, E36 z Krakowa oraz trasą nr 22 z Gdańska. Co jednak ważne, podczas 23. edycji Przystanku Woodstock nie będzie możliwości wjazdu autem na wyznaczone części pola namiotowego! Kierowcy zostaną poproszeni po pozostawieni swoich pojazdów na pobliskich parkingach. Do Kostrzyna moża również dostać się autobusami, bezpośrednio z Myśliborza, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Dębna oraz Słubic. Wstęp na teren festiwalu jest bezpłatny.

Woodstock 2017 - o czym pamiętać?

Ze względów bezpieczeństwa na teren festiwalu nie można wnosić szklanych opakowań, kuchenek turystycznych, palników gazowych, zwierząt i środków odurzających. Organizatorzy przestrzegają przed zabieraniem cennych przedmiotów, których nie można w trakcie koncertu trzymać przy sobie. Warto natomiast zaopatrzyć się w namiot, śpiwór, karimatę, nakrycie głowy, obuwie z wysokim stanem, ręcznik oraz apteczkę. W trakcie trwania festiwalu stacjonować będzie Pokojowy patrol, czyli grupa osób, która przeszła specjalne szkolenie zgodne z wymogami Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ich pracę wspomagać będzie kilkuset wykwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej z tzw. Niebieskiego Patrolu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2yw7uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yw7uw