Trwa ładowanie...

Zbigniew Wodecki zostawił po sobie ogromny majątek

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego odziedziczyła spory majątek. Muzyk przez kilkadziesiąt lat aktywności zawodowej inwestował pieniądze m.in. w nieruchomości. Dodatkowo jako autor wielu hitów mógł liczyć na wysokie tantiemy. Jak wyliczył "Super Express", żona artysty i trójka jego dzieci otrzymają do podziału trzy miliony złotych.

Share
Zbigniew Wodecki zostawił po sobie ogromny majątekŹródło: ONS.pl
d3u3u2a

Według tabloidu muzyk posiadał co najmniej trzy nieruchomości. Najdroższe było mieszkanie usytuowane przy Starym Mieście w Krakowie. Jego wartość to minimum milion złotych. Dodatkowo Wodecki posiadał nieruchomość w Warszawie, wartą ponad pół miliona złotych.

Jednak jego ukochanym miejscem był dom letniskowy w Winiarach. To tam najchętniej spędzał czas z rodziną. Niestety dom został zniszczona przez powódź i wymagał kosztownego remontu. Dlatego już jakiś czas temu artysta zdecydował o jego sprzedaży. Gazeta szacuje, że rodzina może liczyć na 250 tys. zł.

Nieruchomości to jednak nie wszystko. Wodecki był również autorem wielu przebojów. Jako artysta zrzeszony z ZAiKS-em, co roku mógł liczyć na tantiemy w wysokości 200 tys. zł. Warto zwrócić uwagę, że "Super Express" nie wziął pod uwagę oszczędności artysty, a te z całą pewnością przewyższają wartość nieruchomości. Muzyk był tytanem pracy i regularnie koncertował oraz angażował się w niezliczone projekty muzyczne. Nie jest tajemnicą, że część zaprzyjaźnionych artystów pożyczało od niego pieniądze. Wodecki nigdy nikomu nie odmawiał. Zmarł 22 maja w Warszawie. Został pochowany 30 maja na Cmentarzu Rakowickim w ukochanym Krakowie.

Zobacz, jak przyjaciele wspominają Wodeckiego

PAP
Źródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
PAP
Źródło: PAP
Zbigniew Wodecki ONS.pl
Zbigniew Wodecki Źródło: ONS.pl
d3u3u2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u3u2a
d3u3u2a