Trwa ładowanie...

Borys Szyc ws. cenzury Kazika. "Żegnaj Trójko"

Borys Szyc podobnie jak wielu innych artystów postawił krzyżyk na Radiowej Trójce. Mocny wpis aktora dobitnie pokazuje jego sprzeciw wobec cenzurowania sztuki.

Share
Borys Szyc ws. cenzury Kazika. "Żegnaj Trójko"
Źródło: ONS
dsokaz7

Publicyści, dziennikarze, artyści, a nawet politycy nie szczędzą gorzkich słów krytyki, bojkotując działania Radiowej Trójki w związku z cenzurą utworu Kazika Staszewskiego. Swoje rozczarowanie stacją wyrazili już m.in. Dawid Podsiadło, Organek czy Beata Tadla. Najgłośniejszym wyrazem sprzeciwu była jednak decyzja Marka Niedźwieckiego, który w sobotę odszedł z radia. Z Trójką związany był od 1982 r.

Do grona osób walczących z cenzurą sztuki dołączył właśnie Borys Szyc. Na swoim profilu na Instagramie dał wyraz niesmaku wobec władz stacji.

dsokaz7

"Gdzie tam. Nic się nie stało. To komputer. Zaraza różne ma formy. Żegnaj Trojko" - napisał krótko Szyc.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM: <a href="https://ksiazki.wp.pl/beata-tadla-6149093290153601c">Beata Tadla</a> nie miała łatwo. Jej zawodowe historie zapierają dech w piersi

Cenzura Kazika Staszewskiego w Trójce

Pod koniec zeszłego tygodnia wytwórnia S.P. Records opublikowała na YouTubie nowy kawałek Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym wokalista Kultu krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za jego wizytę na cmentarzu 10 kwietnia tego roku.

dsokaz7

Utwór Kazika bijący w Kaczyńskiego wygrał ostatnie notowanie Listy Przebojów Programu 3. Informacja o tym zniknęła szybko ze strony Polskiego Radia. Pojawiła się teoria o celowym działaniu stacji.

Dyrektor i Redaktor Naczelny Programu 3 po rozpętaniu się afery w sieci wydał oficjalne oświadczenie ws. nowej piosenki Kazika.

Mówi w nim o "łamaniu regulaminu", sugerując manipulację osób trzecich i fałszerstwo przy liczeniu głosów. W oświadczeniu poinformował też, że redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania.

Takie zapewnienia nie przekonują jednak nikogo. Wróży się, że to początek końca dla stacji.

dsokaz7

Podziel się opinią

Share
dsokaz7
dsokaz7