ycipk-2ayrzq

Jerzy Owsiak do polityki? Polacy wyrazili się bardzo jasno [BADANIE]

Kolejna edycja Pol'and'Rock za pasem. Czy festiwal kojarzy się jeszcze jako tylko święto muzyki? A może sztuka miesza się z polityką i to w nią powinien się zaangażować Jerzy Owsiak? Zapytaliśmy Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pol'and'Rock zrzesza tysiące fanów muzyki
Pol'and'Rock zrzesza tysiące fanów muzyki (Agencja Gazeta, Fot: Albert Zawada)
ycipk-2ayrzq

Pol’and’Rock festiwal, czyli "najpiękniejszy festiwal świata", jak mówią o nim stali bywalcy i Jerzy Owsiak, znów na kilka dni sierpnia zawładnie Kostrzynem nad Odrą. Już po raz 25. na kilka pierwszych dni sierpnia zjadą tam setki tysięcy młodych ciałem i duchem. Spragnieni świetnej muzyki, pod hasłami takimi, jak miłość, przyjaźń, muzyka i różnorodność niebawem oddadzą się dobrej zabawie.

Przeczytaj: Open'er kontra Pol'And'Rock. Na który festiwal warto się wybrać?

Wydarzenie co roku wzbudza szeroką dyskusję - na ile to wciąż po prostu święto muzyki, a na ile okazja do zamanifestowania swoich poglądów. Zapytaliśmy, co Polacy sądzą o słynnym festiwalu, jak im się kojarzy i czy ich zdaniem sztuka rzeczywiście miesza się tam z polityką.

ycipk-2ayrzq

Zobacz wideo: "Jaki jest Polak? To widać tutaj". Na Pol'and'Rock ludzie przyjeżdżają z dziećmi

Festiwal, choć niewątpliwie jest najgłośniejszym wakacyjnym wydarzeniem w mediach, spotyka się z pozytywnym odbiorem. Większość, bo aż 55 proc. ankietowanych w badaniu Ariadna wskazało, że ma pozytywny stosunek do muzycznego przedsięwzięcia. Negatywnie ustosunkowało się do niego tylko 15 proc badanych.

Przeczytaj: Owsiak: docierajcie na festiwal nawet drogą wodną

ycipk-2ayrzq

Pozostałym 30 proc. trudno było określić swoje zdanie na ten temat. Dodajmy, że pozytywne odczucia w stosunku do Pol’and’Rock różnie rozkładają się pod względem upodobań politycznych. Poparcie inicjatywie okazują zazwyczaj osoby sympatyzujące z PO, dużo mniejsze zaś sympatyzyjące z PiS.

WP.PL
Podziel się

Bardziej różnorodnie rozłożyły się głosy, kiedy zapytaliśmy ankietowanych o to, jak sądzą, "z jakich powodów ludzie jeżdżą na festiwal Jerzego Owsiaka". Większość (56 proc.) biorących udział w badaniu jest przekonanych, że po to, by po prostu posłuchać muzyki. Sporo osób (36 proc.) zaznaczyło, że wyjazd na tę imprezę jest dla festiwalowiczów okazją do spotkania ze znajomymi. O tym, że to udział w festiwalu to manifest polityczny, było przekonanych tylko 16 proc. osób.

WP.PL
Podziel się
ycipk-2ayrzq

Gdy pytanie zostało doprecyzowane i zapytaliśmy, czy sam Jerzy Owsiak powinien aktywnie zangażować się w politykę, ankietowani byli praktycznie zgodni. Zdecydowana większość (60 proc.) odpowiedziała, że nie powinien tego robić. Co ciekawe, w tym przypadku podobne zdanie mieli ankietowani niezależnie od sympatii politycznych. Popierających zaangażowanie szefa WOŚP w politykę było zaś tylko... 16 proc.

WP.PL
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ayrzq

ycipk-2ayrzq
ycipk-2ayrzq