Trwa ładowanie...
d3cc2if

Kamil Sipowicz wypowiedział się na temat Kory. Skończyłaby 69 lat

W środę, 8 czerwca, Olga "Kora" Jackowska obchodziłaby 69. urodziny. W rozmowie z "Faktem" Kamil Sipowicz opowiedział, jak legendarna wokalistka spędzałaby ten wyjątkowy dzień.
Share
Kamil Sipowicz wypowiedział się na temat Kory. Skończyłaby 69. lat
Kamil Sipowicz wypowiedział się na temat Kory. Skończyłaby 69. latŹródło: ONS.pl
d3cc2if

Dnia 8 czerwca 2020 r. Olga “Kora” Jackowska świętowałaby swoje 69. urodziny. Kultowa artystka zmarła niecałe 2 lata temu po długiej walce z chorobą nowotworową. Wokalistka na zawsze pozostanie jednak w naszej pamięci. Przez ostatnie 40 lat Kora była związana z Kamilem Sipowiczem. Po śmierci wokalistki mężczyzna był przez jakiś czas singlem, życie postanowiło go jednak dość szybko zaskoczyć.

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Sipowicz wyruszył w podróż śladami Kory

W rozmowie z “Faktem” Kamil Sipowicz opowiedział, jak z Korą świętowali jej urodziny każdego roku. Dla legendarnej piosenkarki był to zawsze wyjątkowy dzień. Potrafiła docenić fakt, że 8 czerwca zawsze była piękna pogoda, czego dowód znajdziemy w jednym z jej utworów.

d3cc2if

- Tego dnia bez względu na to gdzie byliśmy zawsze były wielkie przyjęcia. Jak byliśmy w Warszawie to organizowaliśmy duże przyjęcia, u nas na Płatniczej, gdzie przychodziły setki ludzi. Przyjaciele, aktorzy, pisarze, muzycy, artyści, wszyscy przyjaciele Kory – powiedział Kamil Sipowicz w rozmowie z "Faktem".

- Ostatnie dwa lata przed śmiercią Kora urządzała urodziny w takiej małej restauracyjce „Mama” w miejscowości Jacnia na Roztoczu. Tam spotykaliśmy się ze znajomymi z przyjaciółmi, którzy przyjeżdżali z całej Polski. Było roztoczańskie jedzenie, były tańce, była dobra muzyka, dobre jedzenie, alkohole i nie tylko - dodał.

Sipowicz zauważył także, że podczas tegorocznych urodzin Kory wyjątkowo pada deszcz, co wcześniej zazwyczaj się nie zdarzało. Dalej jednak jest to dla niego wyjątkowy dzień, w którym wszystkie jego myśli koncentrują się wokół Kory.

- Dzisiaj zapaliłem w domu kilkanaście świeczek. Jestem na Roztoczu, myślę o Korze. Zrobiłem specjalnie zdjęcia ogrodu, który Kora kiedyś zasadziła - wyjaśnił Sipowicz.

- Kora prowadziła ogródek warzywny i ogródek kwiatowy i to wszystko teraz pielęgnujemy. Są ukochane koty i psy Kory. Ale - o dziwo - dzisiaj pada deszcz - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cc2if

Podziel się opinią

Share
d3cc2if
d3cc2if