Trwa ładowanie...
d2ukc7y

Afera w Trójce. Marek Niedźwiecki wciąż widnieje jako prowadzący Listy Przebojów Trójki

Marek Niedźwiecki oficjalnie ogłosił, że rozstaje się z radiową Trójką po 35 latach pracy. Jednak na stronie stacji nt. listy przebojów wciąż widnieje jako prowadzący audycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Niedźwiecki
Marek Niedźwiecki (ONS.pl)
d2ukc7y

Marek Niedźwiecki współpracował z radiową Trójką w latach 1982-2007 i 2010-2020. W niedzielę 17 maja oświadczył, że złożył wypowiedzenie i nie będzie już prowadził audycji na antenie stacji. To pokłosie afery związanej z notowaniem Listy Przebojów Trójki z 15 maja, kiedy wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", ale dyrekcja unieważniła wyniki.

Pojawiały się oskarżenia wobec dziennikarza, że to on miał manipulować podczas liczenia głosów i przesunąć utwór Kazika na liście z szóstego miejsca na pierwsze.

ZOBACZ TEŻ: Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

"W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - czytamy w krótkim oświadczeniu.

d2ukc7y

Niedźwiecki prowadził Listę Przebojów Trójki razem z Piotrem Baronem. Nazwisko i biogram pierwszego z prezenterów wciąż widnieją na stronie notowania, co w obecnej sytuacji może wydawać się dość zaskakujące.

"Radio to moje drugie imię. Wziąłem się z jego słuchania. [...] 'W małych miasteczkach, wsiach i osiedlach' radio było prawdziwym oknem na świat" - czytamy w krótkim biogramie.

d2ukc7y

Podziel się opinią

Share

d2ukc7y

d2ukc7y