Trwa ładowanie...

Afera w Trójce. Marek Niedźwiecki wciąż widnieje jako prowadzący Listy Przebojów Trójki

Marek Niedźwiecki oficjalnie ogłosił, że rozstaje się z radiową Trójką po 35 latach pracy. Jednak na stronie stacji nt. listy przebojów wciąż widnieje jako prowadzący audycję.

Share
Afera w Trójce. Marek Niedźwiecki wciąż widnieje jako prowadzący Listy Przebojów Trójki
Źródło: ONS.pl
di8n99r

Marek Niedźwiecki współpracował z radiową Trójką w latach 1982-2007 i 2010-2020. W niedzielę 17 maja oświadczył, że złożył wypowiedzenie i nie będzie już prowadził audycji na antenie stacji. To pokłosie afery związanej z notowaniem Listy Przebojów Trójki z 15 maja, kiedy wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", ale dyrekcja unieważniła wyniki.

Pojawiały się oskarżenia wobec dziennikarza, że to on miał manipulować podczas liczenia głosów i przesunąć utwór Kazika na liście z szóstego miejsca na pierwsze.

ZOBACZ TEŻ: Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

"W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - czytamy w krótkim oświadczeniu.

di8n99r

Niedźwiecki prowadził Listę Przebojów Trójki razem z Piotrem Baronem. Nazwisko i biogram pierwszego z prezenterów wciąż widnieją na stronie notowania, co w obecnej sytuacji może wydawać się dość zaskakujące.

"Radio to moje drugie imię. Wziąłem się z jego słuchania. [...] 'W małych miasteczkach, wsiach i osiedlach' radio było prawdziwym oknem na świat" - czytamy w krótkim biogramie.

di8n99r

Podziel się opinią

Share
di8n99r
di8n99r