Trwa ładowanie...
d2550pp

Kazik Staszewski prezentuje "Noże i pistolety". To kolejny singiel z "Zarazy"

Kazik Staszewski prezentuje kolejny singiel z wydanej właśnie płyty "Zaraza". "Władza prostytutka dla ludu gaz i kule ma", śpiewa w utworze "Noże i pistolety".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazik Staszewski promuje najnowszą płytę
Kazik Staszewski promuje najnowszą płytę (NurPhoto via Getty Images)
d2550pp

Zainteresowanie wokół najnowszej płyty Kazika Staszewskiego nie mija. Rozgłos, paradoksalnie, zawdzięcza w dużej mierze radiowej Trójce. Sam Kazik w niejednym wywiadzie wspominał, że gdyby nie afera wokół piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" komentującej wizytę prezesa PiS na cmentarzu 10 kwietnia, album prawdopodobnie nie dotarłby do tak wielu osób. Na samą promocję Kazik musiałby wydać niebagatelną kwotę.

Tymczasem afera w Trójce sprawiła, że o utworze, bądź co bądź z chwytliwym i celnym tekstem, dowiedzieli się niemal wszyscy. Piosenka podbiła serca słuchaczy najpierw w sieci, potem błyskawicznie zajęła pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki, aż w końcu… razem z listą zniknęła, a dziennikarzom pracującym przy liście zarzucono manipulację głosami.

d2550pp

Sytuacja, szczególnie w kontekście zachowania władz radia, szybko przybrała rozmiary skandalu, wywołała falę krytyki środowiska muzycznego i odejść z rozgłośni. Niezgoda środowiska na cenzurę i kontrolę w stacji wymusiła także wprowadzenie zmian w radiu.

Kazik Staszewski zaś twierdzi, że nagrał płytę nie polityczną, ale komentującą rzeczywistość. I faktycznie, nie da się ukryć, komentarze na niej zawarte są celne i kąsają we właściwym dla Kazika stylu. Mocny tekst ma także kolejny singiel z płyty, "Noże i pistolety".

"Noże i pistolety, co tylko kto tam ma
Na życie gdy zabraknie każdemu wokół nas
Na życie gdy zabraknie każdemu wokół nas
Tłum wyjdzie na ulicę, gdy przyjdzie na to czas”, pada w tekście.

Całą piosenkę i stworzony do niej teledysk znajdziecie poniżej.

Płyta "Zaraza", stworzona przez Kazika z Wojtkiem Jabłońskim, miała premierę 5 czerwca. Na albumie znalazło się 15 premierowych piosenek, w tym single "Twój ból jest lepszy niż mój" oraz "Powiedzcie, że kochacie nas" i właśnie "Noże i pistolety".

d2550pp

Podziel się opinią

Share
d2550pp
d2550pp