Trwa ładowanie...

Kluczowa biegła w sprawie Harveya Weinsteina została potrącona przez samochód

Dr Barbara Ziv, kluczowa biegła w głośnej sprawie Harveya Weinsteina, została potrącona przez samochód. Jej stanowisko może być bardzo istotne, by uznać producenta filmowego za winnego.

Kluczowa biegła w sprawie Harveya Weinsteina została potrącona przez samochódŹródło: Getty Images
dzuchyi
dzuchyi

Sprawa Harveya Weinsteina nabiera coraz większych rumieńców. Serwis Law&Crime informuje, że dr Barbara Ziv, będąca kluczową biegłą w procesie przeciwko znanemu producentowi filmowemu, została potrącona przez samochód. Psycholożka sądowa aktualnie przebywa w szpitalu. Jej stanowisko miało być bardzo istotne w uznaniu oskarżonego za winnego.

ZOBACZ TAKŻE: Miko o aferze w Hollywood: "Faceci się teraz boją. Padło wielu świetnych filmowców"

Zeznania dr Ziv skupiały się na napaści seksualnej i zachowaniu ofiar po atakach. Psycholożka tłumaczyła, dlaczego poszkodowane komunikowały się ze sprawcą po gwałcie i czemu czekały tyle lat na zgłoszenie napaści.

"Chociaż nie ma dowodów sugerujących, że potrącenie dr Ziv w jakikolwiek sposób związane jest z procesem Weinsteina, niektórzy mogą uznać to za podejrzane z uwagi na czas zdarzenia. Dobrze udokumentowane są historie związane ze śledzeniem ludzi lub domniemanymi groźbami wobec osób wypowiadających się przeciwko producentowi" - czytamy na portalu Law&Crime.

dzuchyi

Harvey Weinstein uznany za winnego!

24 lutego sąd w Nowym Jorku uznał Harveya Weinsteina za winnego dwóch stawianych mu zarzutów - gwałt trzeciego stopnia i przestępstwa seksualne pierwszego stopnia. Producent filmowy może trafić do więzienia nawet na 25 lat.

Z kolei Weinstein został uniewinniony z najpoważniejszego zarzutu, czyli "drapieżnej napaści na tle seksualnym" w stosunku do aktorki Annabelli Sciorry, za które groziła mu kara dożywocia. Aktualnie trwa jeszcze m.in. proces dotyczący oskarżeń o gwałt i napaść seksualną dwóch kobiet.

dzuchyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzuchyi