Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta wydała oświadczenie w sprawie Harry'ego i Meghan

Spotkanie rodziny królewskiej w sprawie przyszłości Meghan i Harry’ego dobiegło końca. Królowa Elżbieta wydała specjalne oświadczenie. - Szanujemy i rozumiemy, że Meghan i Harry życzą sobie bardziej niezależnego życia, pozostając cenionymi członkami mojej rodziny - oznajmiła.

Królowa Elżbieta wydała oświadczenie w sprawie Harry'ego i MeghanŹródło: Getty Images
d1paip0
d1paip0

Królewska rodzina zgromadziła się dziś na specjalnym spotkaniu, które brytyjskie media nazywają "Szczytem w Sandringham". Próbowała określić nowy status pary i zdefiniować, jakiego rodzaju zobowiązania będą na nią nałożone. Królowa Elżbieta wydała właśnie specjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że wraz z pozostałymi członkami rodziny postanowili uszanować decyzję pary książęcej z Sussex.

Przypomnijmy, że 8 stycznia Harry i Meghan wydali oświadczenie, które zaczęli słowami: "Zamierzamy wycofać się jako 'starsi' członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową". Swoją decyzję podjęli "po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji".

Królowa podkreśliła, że podjęli bardzo konstruktywną rodzinną debatę dotyczącą przyszłości jej wnuka i jego bliskich. Wnioski z niej płynące przekazała w oficjalnym komunikacie. - Ja i moja rodzina w pełni popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan rozpoczęcia nowego życia jako młodej rodziny. Choć wolelibyśmy, żeby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy, że życzą sobie bardziej niezależnego życia, pozostając cenionymi członkami mojej rodziny - brzmi oświadczenie królowej.

Królowa zaznaczyła, że wraz z członkami rodziny postanowili uszanować wszystkie założenia, jakie para książęca zawarła w swoim komunikacie. - Meghan i Harry dali jasno do zrozumienia, że nie chcą w przyszłości być zależni od publicznego finansowania. Doszliśmy do porozumienia, że w okresie przejściowym będą spędzać czas zarówno w Kanadzie, jak i Wielkiej Brytanii – czytamy w oświadczeniu.

d1paip0

- Do rozwiązania pozostaje wiele skomplikowanych kwestii. Moją rodzinę czeka jeszcze dużo pracy. Poprosiłam, by ostateczne decyzje zostały podjęte w nadchodzących dniach – zakończyła monarchini.

Zobacz wideo: Księżna Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

d1paip0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1paip0