Trwa ładowanie...
d1nh8f4

Krystyna Janda pokazała zdjęcia sprzed lat. Kiedy właściwie się urodziła?

Aktorka zamieściła w sieci fotografie legitymacji studenckiej i dyplomu ukończenia studiów. Fani komplementowali urodę gwiazdy, ale jeden z nich zwrócił uwagę na ciekawostkę dotyczącą daty jej urodzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Janda pokazała dokumenty sprzed lat. Internautów zaciekawił jeden szczegół
Krystyna Janda pokazała dokumenty sprzed lat. Internautów zaciekawił jeden szczegół (ONS)
d1nh8f4

Krystyna Janda podzieliła się z fanami wspomnieniami z czasów studenckich. Aktorka i reżyserka opublikowała na swoim profilu na Instagramie dwa zdjęcia swoich dokumentów: legitymacji studenckiej i dyplomu warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Choć Janda ukończyła studia w 1975 roku, szersza publiczność już rok wcześniej mogła ją oglądać w spektaklu Teatru Telewizji. Młodziutka aktorka zagrała Maszę w dramacie Czechowa "Trzy siostry", który reżyserował Antonio Bardini, wybitny nauczyciel wielu pokoleń polskich aktorów. Zdjęcia dokumentów sprzed lat wywołały pytania internautów m.in. o tę rolę, ale i o to, kiedy właściwie urodziła się Krystyna Janda.

Jak zauważyli spostrzegawczy internauci, data, która widnieje na dyplomie - 19 grudnia 1952 - jest inna niż ta, którą zazwyczaj uważa się za dzień urodzin aktorki.

"To 18 czy 19 grudnia?" - próbowała ustalić jedna z dociekliwych internautek.

Co ciekawe, nawet Krystyna Janda, pisząc o swoich urodzinach, odnosi się do daty 18 grudnia. Tak, jak kilka miesięcy temu, kiedy ujawniła, że w dniu swojego święta wybiera się na protest w obronie sędziów.

d1nh8f4

"Jutro 18 grudnia. Według dokumentów kończę jutro 67 lat. Moje urodziny spędzę pod sejmem, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co się dzieje. Proszę o nieskładanie życzeń urodzinowych, wystarczy innych smutków. Mam uczucie, że sytuacja jest krytyczna. Bardzo poważna. Pozdrawiam Państwa serdecznie. Do zobaczenia podczas protestu" - napisała w poście na Facebooku.

Krystyna Janda: "Jestem atakowana przez Wiadomości TVP. Ale ja się z głupszymi nie zadaję!"

Podobne informacje na temat dnia, w którym na świat przyszła aktorka, podaje popularna Wikipedia. Także według tego źródła jest to 18 grudnia. Zagadkową sprawę Krystyna Janda rozwikłała już wiele lat temu, ujawniając, co jest przyczyną całego zamieszania.

d1nh8f4

"Urodziłam się, nie jak podają moje dokumenty - 18 grudnia, ale dzień później, a wszyscy byli faktem moich trudnych urodzin tak zakręceni, że zapisali dzień, który upłynął, czyli 18 grudnia. Jak wiadomo w astrologii, wróżeniu i całym tym biznesie nawet godzina jest ważna, tak więc urodziłam się o 2 w nocy 19 grudnia 1952 roku" - napisała artystka na swoim archiwalnym blogu.

Żadnych wątpliwości nie budził z kolei fakt bezsprzecznej urody aktorki, której fani nie szczędzili komplementów. "Cudowna", "piękna" - komentowali pod zdjęciami aktorki z młodości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nh8f4

Podziel się opinią

Share
d1nh8f4
d1nh8f4