Trwa ładowanie...
d3cki9s

Krzysztof Cugowski pogodził się z Romualdem Lipko. Wszystko przez chorobę

Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko nie mają łatwej relacji. Ale w obliczu choroby postanowili się pojednać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski byli skonfliktowani od kilku lat
Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski byli skonfliktowani od kilku lat (East News, Fot: VIPHOTO)
d3cki9s

Romuald Lipko, lider i założyciel grupy Budka Suflera, cierpi na nowotwór. Muzyk leczy się w szpitalu w Niemczech. Okazuje się, że może liczyć na pełne wsparcie przyjaciół i znajomych. Nie tylko tych, z którymi dobrze mu się układa, ale też tych, którzy w ostatnim czasie byli z nim skłóceni. Konkretnie chodzi o Krzysztofa Cugowskiego.

- Chciałbym powiedzieć coś o swoim 69-letnim przyjacielu, z którym mamy szorstką przyjaźń, ale jest – powiedział Cugowski w Opolu na koniec koncertu z okazji 50-lecia działalności Budki Suflera – Zawdzięczamy mu bardzo dużą część repertuaru, którego dzisiaj słuchaliśmy. Romuald Lipko!

Cugowski wiedział już wtedy, że Lipko zmaga się z nowotworem.

d3cki9s

Zobacz także: Krzysztof Cugowski rusza w solową trasę. Może za nią zgarnąć pokaźną sumę

Pięć lat temu grupa ogłosiła koniec kariery. Wkrótce później Cugowski ruszył w trasę z własnym zespołem, a Lipko ogłosił powrót Budki Suflera z nowym wokalistą. To był prawdziwy skandal. Dawni przyjaciele rzucali oskarżeniami i dochodziło między nimi do napięć w temacie praw autorskich i wykorzystywania tytułów utworów. Wszystko wskazywało na to, że zerwali kontakt.

W rozmowie z "Na Żywo" Cugowski powiedział: - Trudno powiedzieć, że się pokłóciliśmy. Nasza relacja zawsze bywała trudna. Ale doceniałem to, kim jest Lipko. Nie pokłóciliśmy się, nie było potrzeby godzenia się czy przepraszania.

Cugowski dodał, że nie miał okazji spotkać się z Lipko, ale jest z nim w stałym kontakcie.

- To, co powiedziałem w czasie ostatniego koncertu z okazji 50-lecia jest prawdą. Czułem, że powinienem docenić go jako człowieka i zrobiłem to z potrzeby serca – wyznał Cugowski.

d3cki9s

Podziel się opinią

Share
d3cki9s
d3cki9s