Trwa ładowanie...
d1afrut

Książę William chce oddać tron. Harry chętnie zostanie królem

Choć królowa Elżbieta II nie zamierza póki co przekazywać korony swojemu następcy, pojawiają się plotki, że jeden z kandydatów odda ją walkowerem. Poddani nie będą jednak zachwyceni takim obrotem spraw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Książę Harry ma chrapkę na koronę księcia Williama
Książę Harry ma chrapkę na koronę księcia Williama (Getty Images)
d1afrut

Królowa Elżbieta II już ponad 60 lat zasiada na brytyjskim tronie. I nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie wybierała się na emeryturę. Gdy jednak ten dzień nadejdzie, władza trafi w ręce jej syna - księcia Karola. Kolejną osobą w kolejce do tronu jest książę William. I tu pojawia się pewien problem. Małżonek księżnej Kate wcale nie cieszy się z koronacji, jaka czeka go w przyszłości.

ZOBACZ WIDEO: "Konflikt między Meghan i Kate świetnie napędza media"

Dziennikarz Jeremy Paxman na telewizyjnym kanale Channel 5 potwierdził te plotki, twierdząc, że William robi wszystko, by nie zostać królem. Już jako dziecko ogłosił swojej mamie, księżnej Dianie, że nie po drodze mu z rządzeniem krajem. Od małego widział, z iloma obowiązkami, jaką presją i wyrzeczeniami wiąże się ta funkcja.

d1afrut

PRZECZYTAJ TEŻ: Królowa rozpoczęła proces sukcesji. Król Karol to najgorsze, co może się przydarzyć

Jeśli William rzeczywiście zrzeknie się korony, na Brytyjczyków padnie blady strach. Nie tylko dlatego, że to właśnie starszy syn Diany i Karola jest ich ulubieńcem, ale również dlatego, że prawdopodobnym następcą byłby Harry (dzieci Williama byłyby jeszcze za małe na objęcie tronu). Młodszy i znacznie krnąbrniejszy książę nie cieszy się już tak wielką sympatią wśród poddanych - głównie ze względu na hulaszczy tryb życia w przeszłości.

Ponoć Harry już dawno zgłosił się na ochotnika. Rudowłosy książę ma chrapkę na koronę i z pewnością będzie walczył o nią ze wszystkimi konkurentami.

- Nawet jeśli zostanę królem, to i tak będę sobie sam robił zakupy - mówił przekornie przed laty w brytyjskim "Newsweeku". Jedno jest pewne: w Wielkiej Brytanii wkrótce rozpocznie się prawdziwa gra o tron.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1afrut

Podziel się opinią

Share
d1afrut
d1afrut