Trwa ładowanie...
d41ta8e

Księżna Kate traci bliską współpracownicę. Zwalnia się po 2 latach

Osobista sekretarka księżnej Kate - Catherine Quinn - żegna się z lukratywną posadą. Brytyjka postanowiła zrezygnować z pracy dla księżnej. Znany jest powód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżna Kate musi szukać nowego pracownika.
Księżna Kate musi szukać nowego pracownika. (Getty Images)
d41ta8e

Praca dla rodziny królewskiej to nie lada wyzwanie. Może się wydarzyć tak, że jeden z książąt będzie chciał udzielić wywiadu o swoim udziale w potężnym seks-skandalu. I pracownik dworu będzie musiał doradzać takiemu księciu, co ma odpowiadać na pytania o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Albo np. trzeba doradzać parze książęcej w aferze dotyczącej prywatnych lotów, gdy jednocześnie promują zachowania pro-ekologiczne. No łatwo z rodziną królewską nie mają pracownicy Pałacu.

Z Wielkiej Brytanii płyną wieści, że zwolniła się prywatna sekretarka księżnej Kate, Catherine Quinn. Pracowała u boku uwielbianej księżnej tylko 2 lata. Dlaczego zdecydowała się odejść? Dziennikarze na Wyspach już wiedzą.

Zobacz: Księżna Kate zażądała specjalnego miejsca dla swoich sukienek w samolocie

Catherine Quinn była przez ostatnie lata prawą ręką Kate. Jej zadaniem było planowanie spotkań księżnej, pilnowanie jej grafiku i towarzyszenie podczas wszystkich oficjalnych wyjść. Quinn odegrała też znaczącą rolę w nowych projektach wprowadzanych w życie przez Kate. Dotyczą one pomocy dzieciom, którym w życiu zagrażają narkotyki i przestępczość.

d41ta8e

Quinn, która ukończyła Oxford, wcześniej pracowała dla organizacji charytatywnych, np. Wellcome Trust. Mówi się, że u boku Kate sekretarka mogła zarabiać nawet 6-cyfrową sumę rocznie.

Catherine Quinn sama zdecydowała, że odejdzie z pracy. Ma pełnić obowiązki prywatnej sekretarki Kate prawie do końca roku. "Daily Mail" podaje, że odejdzie najprawdopodobniej tuż po świętach Bożego Narodzenia.

   Getty Images

Wydaje się, że zrezygnowanie z takiej pracy to coś bardzo nietypowego. I tak też po części jest, bo przeważnie Brytyjczycy zagrzewają miejsce na dworze na dużo, dużo dłużej. Informatorzy w rozmowie z brytyjskimi tabloidami podkreślają jednak, że między Quinn a księżną nic złego się nie wydarzyło, nie poróżniły się.

d41ta8e

Jaki jest więc powód jej odejścia? Catherine Quinn chce wrócić do pracy na część etatu i działać przy organizacjach charytatywnych. - Catherine jest niesamowicie dobrym człowiekiem i wiele osiągnęła, pracując dla księżnej, ale chce zrobić krok do tyłu i wrócić do pracy dla fundacji - czytamy w "Daily Mail".

   Getty Images

Ten sam informator opowiada, że Quinn nigdy nie myślała, że będzie pomagać księżnej, ale gdy nadarzyła się okazja, postanowiła zaryzykować i podjąć się wyzwaniu.

- Pomogła księżnej zbudować silny zespół i podstawy do dalszego działania. Rozstają się w najlepszej możliwej atmosferze - dodaje.

Tu warto dodać, że praca dla rodziny królewskiej nie zawsze kończy się tak przyjemnie. Dziennikarze donoszą, że z pracą w Pałacu Buckingham pożegnał się Jason Stein, doradca ds. mediów dla księcia Andrzeja. Podobno jako jeden z nielicznych pracowników odradzał synowi królowej występowania w BBC! Informację tę potwierdził Mark Borkowski, ekspert ds. PR-u, którego słowa na temat katastrofalnego wywiadu wspominaliśmy w poprzednim tekście.

d41ta8e

Podziel się opinią

Share

d41ta8e

d41ta8e