Trwa ładowanie...

Lista znanych osób, które zaszczepiły się na WUM. Poznaliśmy wszystkie nazwiska?

Afera szczepionkowa w ostatnich dniach poruszyła wielu Polaków. Wśród osób zaszczepionych w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znalazło się 18 osobistości ze świata kultury i mediów. Przypominamy, o kogo dokładnie chodzi.

Magda Umer i Krystyna Janda zostały zaszczepione na COVID-19.Magda Umer i Krystyna Janda zostały zaszczepione na COVID-19.Źródło: AKPA
d42nw2o
d42nw2o

Krystyna JandaLeszek Miller byli pierwszymi osobami, które publicznie przyznały się do zaszczepienia na COVID-19. Informacja ta trafiła do mediów 31 grudnia ub.r. Szybko okazało się, że lista znanych osób spoza grupy "0", która przyjęła szczepionkę, jest znacznie dłuższa.

Na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pojawiła się informacja, że oprócz pracowników służby zdrowia zaszczepiono też 18 osób publicznych, które mają wziąć udział w kampanii promującej szczepienia. Nikt jednak nie wskazał pełnej listy zaszczepionych.

Cezary Pazura nie wiedział o szczepieniu brata. Dowiedział się o tym od WP

Dziennikarze Polsat News ustalili, że jednym z rzekomych ambasadorów miał być też Andrzej Seweryn. Aktora, obecnie poruszającego się o kulach, do placówki medycznej zawiozła córka Maria Seweryn, której na miejscu również zaproponowano szczepienie na COVID-19. 40-letnia aktorka później tłumaczyła się z tej decyzji i przeprosiła za przyjęcie szczepienia poza kolejnością.

d42nw2o

Ostatecznie Krystyna Janda na antenie TVN24 przyznała, że 8 współpracowników jej teatrów otrzymało propozycję wzięcia udziału w kampanii promującej szczepienia na COVID-19 i zostało zaszczepionych. Oprócz Jandy i Seweryna są to: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Emilia Krakowska, Magda Umer, Olgierd ŁukaszewiczGrzegorz Warchoł.

Publiczne oświadczenie w sprawie wydał Michał Bajor, który twierdzi, że również został zaproszony do kampanii promującej szczepienia. Taką samą wersję wydarzeń przedstawił zaszczepiony Radosław Pazura. Jego brat Cezary Pazura został ambasadorem promocji szczepień na COVID-19 z ramienia Ministerstwa Zdrowia i dalej czeka na zaszczepienie według kolejności.

Do promowania szczepień zachęcony rzekomo przez WUM został również dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Zaszczepiona została również jego partnerka, aktorka Anna Cieślak. Prawdopodobnie z oferty skorzystał też założyciel stacji TVN Mariusz Walter.

d42nw2o

Niejasne są okoliczności, w jakich doszło do zaszczepienia Marioli Bojarskiej-Ferenc. Gimnastyczka twierdzi, że przeczytała na stronie WUM o dodatkowej ilości szczepionek na COVID-19 i możliwości skorzystania z nich dla wszystkich. Ponoć nikt nie oferował jej udziału w akcji promującej szczepienia, ale od razu na miejscu zaszczepiono ją i jej męża.

Dwanaście z piętnastu zaszczepionych znanych osób uważa, że zostali zaproszeni przez WUM do udziału w akcji promującej szczepienia na COVID-19. Ośrodki medyczne mają możliwość organizowania takich przedsięwzięć np. ambasadorem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego został Robert Makłowicz.

Nie wiadomo, czy lista 18 osobistości uwzględniała też Leszka Millera z żoną oraz Mariolę Bojarską-Ferenc z mężem, którzy w tłumaczeniach nie wspominają o promocji szczepień. Jeśli tak, oznacza to, że poznaliśmy wszystkie osoby publiczne spoza grupy "0", które zostały zaszczepione na COVID-19. Jeśli jest jednak inaczej, pozostają nieznane 4 nazwiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42nw2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42nw2o