Trwa ładowanie...

Muzycy Maanamu nie zagrają dla Kory. "Nie dostaliśmy takiej propozycji"

W styczniu doszło do historycznego pojednania między Kamilem Sipowiczem i byłymi członkami zespołu Maanam, a już pojawiają się nowe zgrzyty. Muzycy grający przed laty z Korą nie zostali zaproszeni na trasę koncertową ku jej pamięci.

Muzycy Maanamu nie zagrają dla Kory. "Nie dostaliśmy takiej propozycji"Źródło: East News
d1wombx
d1wombx

- Planujemy koncerty z muzyką zespołu Maanam wykonywaną przez najlepszych polskich (może nie tylko polskich) artystów i chcielibyśmy, aby także byli muzycy Maanamu wzięli w tych koncertach udział – oznajmił pod koniec stycznia Kamil Sipowicz.

Obejrzyj: Patrycja Markowska wspomina Korę: "Była pełna życia, do końca miała plany"

Chęć zaproszenia byłych muzyków Maanamu nie przełożyła się jednak na rzeczywiste planowanie trasy koncertowej.

– Do tej pory nie dostaliśmy takiej propozycji – powiedział "Super Expressowi" Ryszard Olesiński, gitarzysta związany z Maanamem od 1980 r.

Ryszard Olesiński z Maanamu i Kamil Sipowicz/EastNews
Źródło: Ryszard Olesiński z Maanamu i Kamil Sipowicz/EastNews

Można by się spodziewać, że taka propozycja dopiero się pojawi. Jednak Katarzyna Litwin, była menadżerka Kory, rozwiała wszelkiej wątpliwości w rozmowie z dziennikiem.

d1wombx

– Postawiliśmy na wokalistów, a nie na muzyków. Trwają już próby, ale więcej zdradzić nie mogę. Nie zaprosiliśmy Ex-Maanam – potwierdziła Litwin.

Przypomnijmy, że Maanam zawiesił działalność w 2008 r. Kilka lat później byli członkowie zespołu chcieli go reaktywować z nową wokalistką i pod nazwą Złoty Maanam. Kora i jej mąż Kamil Sipowicz ostro skrytykowali ten pomysł i zapowiedzieli walkę o prawa do nazwy zepołu, którego filarami byli Marek Jackowski (zmarł w 2013 r. przed wybuchem konfliktu) i Kora.

Forum
Źródło: Forum

W styczniu 2019 r. Sipowicz doszedł do porozumienia z muzykami Maanamu.

- Jako osoba, która na prośbę Kory i Marka Jackowskiego zarejestrowała dwadzieścia lat temu nazwę Maanam w Urzędzie Patentowym, udzielę im zgody na używanie bardziej adekwatnej nazwy Ex- Maanam – pisał Sipowicz w oświadczeniu na Facebooku.

Kora zmarła 28 lipca 2018 r. Miała 67 lat.

d1wombx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wombx