Trwa ładowanie...
dwordmn

Partner Edyty Górniak broni Jarosława Bieniuka. Znają się od dzieciństwa

Jarosław Bieniuk opuścił areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 20 tysięcy złotych. Przedstawiono mu dwa zarzuty z art. 58 ustęp 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi kara więzienia do lat trzech. Nadal nie brakuje głosów, że były piłkarz został "wrobiony".
Share
Jarosław Bieniuk został zatrzymany dzień po przesłuchaniu domniemanej ofiary
Jarosław Bieniuk został zatrzymany dzień po przesłuchaniu domniemanej ofiaryŹródło: East News
dwordmn

Gdy we wtorek Jarosław Bieniuk został zatrzymany przez prokuraturę w Gdańsku, jego znajomi natychmiast stanęli za nim murem. Nie mogli uwierzyć, że mężczyzna brutalnie zgwałcił 28-letnią modelkę. Głos zabrali między innymi Natalia Siwiec i Radosław Majdan.

Okazuje się, że obecny partner Edyty Górniak, Tomasz Mazurkiewicz, również ma coś do powiedzenia w tej sprawie.

- Z Jarkiem znamy się od dziecka. Znają go także od najmłodszych lat moi rodzice. Chodziliśmy razem do podstawówki i do liceum w Sopocie. Graliśmy razem w juniorach w ogniwie Sopot, a także w reprezentacji Polski. Myślę, że znam go dość dobrze. Przez te wszystkie lata nigdy nie zaobserwowałem w nim agresji. Wydaje mi się, że ta sytuacja, o której czytamy, może być bardziej wynikiem zaaranżowanej pułapki na jego osobę z powodu np. zemsty, niż być w istocie prawdziwa... Może został odurzony narkotykami? - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Mazurkiewicz martwi się o przyjaciela.

dwordmn

- Jestem tą sytuacją bardzo zaniepokojony. Liczę, że jego pełnomocnicy szybko znajdą dowody na obronę Jarka - dodał.

Przypominamy, że do zdarzenia miało dojść w nocy z 12 na 13 kwietnia w Sopocie. Jarosław Bieniuk był podejrzany o przestępstwo na tle seksualnym. 28-latka wskazała go jako sprawcę gwałtu. W prokuraturze przedstawiła między innymi wyniki obdukcji.

Po opuszczeniu aresztu Bieniuk wydał oświadczenie, w którym poprosił o to, by używać jego pełnego imienia i nazwiska.

"W związku z nieprawdziwymi zarzutami formułowanymi w moim kierunku w ostatnich dniach, pragnę przekazać Państwu kilka słów wyjaśnienia. Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych. Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych" - napisał.

dwordmn

Podziel się opinią

Share
dwordmn
dwordmn