Trwa ładowanie...

Pol'and'Rock Festival 2018. Jerzy Owsiak oburzony. Straż Pożarna odmówiła polewaczek, więc jadą one z Niemiec

Jerzy Owsiak poinformował, że lubuska straż pożarna odmówiła przysłania swoich wozów do schłodzenia publiczności. Wozy jadą więc do Kostrzyna nad Odrą z… Berlina.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pol'and'Rock Festival 2018. Jerzy Owsiak oburzony. Straż Pożarna odmówiła polewaczek, więc jadą one z NiemiecŹródło: PAP/EPA
d3rttw4
d3rttw4

Trzystutysięczna publiczność festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Woodstock) męczy się w blisko 40-stopniowych upałach. Tworzą się długie kolejki po wodę, po zimne piwo. Ludziom, zwłaszcza pod sceną, daje się we znaki piach i pył, który unosi się w powietrzu. Wiele osób zakrywa twarz i nosy chustami.

Zobacz też: Jerzy Owsiak: "Rock and roll to sposób na życie. Jestem w nim utopiony"

Jerzy Owsiak zwrócił się więc do lokalnej Straży Pożarnej z prośbą o przysłanie wozów, które mogłyby polewać publiczność. Nic z tego. Straż Pożarna z Gorzowa Wielkopolskiego odmówiła. Jak pisze Owsiak na swoim profilu na Facebooku:

d3rttw4

"Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów, aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś [czwartek], kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem!"

Owsiak jest wściekły, bo lubuski wojewódzki komendant straży, Przemysław Gliński, zakazał także przyjazdu ochotników z województwa lubuskiego: "Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Częścią Pana decyzji był także zakaz przyjazdu do nas ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy".

Jerzy Owsiak informuje, że organizatorzy festiwalu wynajęli więc wóz do polewania z… Berlina: "Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby - jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić - zapraszamy! Dostaniecie michę, nalejemy Wam paliwa do samochodu i będziemy mogli wysyłać w świat dobrą wiadomość o wspólnym tworzeniu tego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. A Panu Komendantowi dziękujemy!"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3rttw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rttw4