Trwa ładowanie...

Pol'and'Rock Festival 2018. Jerzy Owsiak oburzony. Straż Pożarna odmówiła polewaczek, więc jadą one z Niemiec

Jerzy Owsiak poinformował, że lubuska straż pożarna odmówiła przysłania swoich wozów do schłodzenia publiczności. Wozy jadą więc do Kostrzyna nad Odrą z… Berlina.

Pol'and'Rock Festival 2018. Jerzy Owsiak oburzony. Straż Pożarna odmówiła polewaczek, więc jadą one z NiemiecŹródło: PAP/EPA
d18s6s4
d18s6s4

Trzystutysięczna publiczność festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Woodstock) męczy się w blisko 40-stopniowych upałach. Tworzą się długie kolejki po wodę, po zimne piwo. Ludziom, zwłaszcza pod sceną, daje się we znaki piach i pył, który unosi się w powietrzu. Wiele osób zakrywa twarz i nosy chustami.

Zobacz też: Jerzy Owsiak: "Rock and roll to sposób na życie. Jestem w nim utopiony"

Jerzy Owsiak zwrócił się więc do lokalnej Straży Pożarnej z prośbą o przysłanie wozów, które mogłyby polewać publiczność. Nic z tego. Straż Pożarna z Gorzowa Wielkopolskiego odmówiła. Jak pisze Owsiak na swoim profilu na Facebooku:

"Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów, aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś [czwartek], kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem!"

Owsiak jest wściekły, bo lubuski wojewódzki komendant straży, Przemysław Gliński, zakazał także przyjazdu ochotników z województwa lubuskiego: "Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Częścią Pana decyzji był także zakaz przyjazdu do nas ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy".

d18s6s4

Jerzy Owsiak informuje, że organizatorzy festiwalu wynajęli więc wóz do polewania z… Berlina: "Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby - jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić - zapraszamy! Dostaniecie michę, nalejemy Wam paliwa do samochodu i będziemy mogli wysyłać w świat dobrą wiadomość o wspólnym tworzeniu tego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. A Panu Komendantowi dziękujemy!"

d18s6s4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18s6s4