Trwa ładowanie...

R. Kelly nie może się już wypierać niewiedzą. Poślubił 15-latkę i są na to dowody

Muzyk R. Kelly jest oskarżony przez kilkanaście kobiet o wykorzystywanie seksualne, przemoc, a także o pedofilię. Amerykanie wytykają byłemu gwiazdorowi także to, że ożenił się z 15-letnią Aaliyah. Istnieje nagranie, które obciąża piosenkarza.

Share
R. Kelly nie może się już wypierać niewiedzą. Poślubił 15-latkę i są na to dowody
Źródło: Getty Images
d4kb1iz

R. Kelly przez lata unikał odpowiedzialności za to, jak traktował kobiety. Te w końcu opowiedziały, co robił im za zamkniętymi drzwiami swoich apartamentów. W serii dokumentalnej "Surviving R. Kelly" kilkanaście byłych partnerek muzyka opowiada o tym, jak zmuszał je do seksu. Inni bohaterowie serii wyznają także, że R. Kelly miał skłonności pedofilskie i gromadził taśmy pornograficzne (niektóre nagrania są z udziałem niepełnoletnich).

W USA trwa burza po publikacji filmów, a R. Kelly’ego najpewniej czeka śledztwo i proces.

d4kb1iz

Temat nie schodzi z czołówek portali. Wiele emocji wywołuje szczególnie wątek związku R. Kelly’ego z młodziutką, 15-letnią w dniu ślubu Aaliyah. Muzyk broni się, że nie wiedział, ile dokładnie lat ma jego wybranka. To dziś jego główna linia obrony. – Przed ślubem musiała skłamać na temat swojego wieku – mówi prawnik Kelly’ego, Steven Greenberg.

Ale w sieci nic nie ginie. Dziennikarze TMZ przypominają o filmie dokumentalnym z 1994 roku, w którym to czarno na białym potwierdza się, że Kelly wiedział, ile lat ma Aaliyah. Słyszymy bowiem: - Teraz jestem producentem bardzo utalentowanej damy – młodej damy – mówi w jednej ze scen. I dodaje: - Ma 14 lat, Aaliyah. Jest prawdziwą perłą.

Tym samym ostatnia linia obrony Kelly’ego upadła.

d4kb1iz

Ślub pod przymusem?

Relacja z R. Kellym jeszcze za jej życia budziła kontrowersje. Poznali się, gdy Aaliyah miała 12 lat. Była siostrzenicą ówczesnego menadżera muzyka – Barry’ego Hankersona. 12-latka dołączyła do wytwórni Blackground Records, wypuściła na rynek "Age Ain't Nothing but a Number" (dość znamienny w tej sytuacji tytuł), a po trzech latach znajomości pojawiły się plotki, że została… żoną R. Kelly’ego.

W mediach pisano, że ślub odbył się bez wiedzy i zgody rodziców młodziutkiej piosenkarki. Magazyn "Vibe" ujawnił, że para pobrała się dokładnie 31 sierpnia 1994 roku w Illinois. Aaliyah miała 15 lat, ale w dokumentach legalizujących związek wpisała, że ma 18. Na początku 1995 roku rodzice doprowadzili do anulowania małżeństwa. Wszyscy zaprzeczali w mediach, że jakakolwiek ceremonia miała miejsce.
Bliscy Aaliyah do tej pory trzymają się tego zdania i na wszelkie rewelacje dotyczące zmarłej już piosenkarki odpowiadają tak samo: "bzdury". Trudno się im dziwić. Ostatnie tygodnie nie są dla nich też najprzyjemniejsze.

W "Surviving R. Kelly" wypowiadają się współpracownicy muzycznej pary, m.in. tancerki. Według jednych Kelly bał się podobno, że Aaliyah jest w ciąży, dlatego zaproponował małżeństwo. Inni wskazują z kolei, że muzyk zmusił artystkę do ślubu, a podczas ceremonii była przerażona. Demetrius Smith – były pracownik Kelly’ego – potwierdza, że ślub był skandalicznym wydarzeniem i przeprasza, że dołożył się do tego, że małżeństwo sfinalizowano.

d4kb1iz

Aaliyah była gwiazdą R&B i hip hopu. Zmarła tragicznie w wypadku lotniczym w sierpniu 2001 roku. Miała zaledwie 22 lata. Po latach wciąż wychodzą nowe informacje na temat jej życia prywatnego. Po latach także ofiary R. Kelly’ego może doczekają się sprawiedliwości. Sprawa pozostaje otwarta. Pierwsi prawnicy zgłaszają już gotowość do postawienia oficjalnych oskarżeń.

Zobacz też: Wolszczak wspiera #metoo: "To wina całych pokoleń, że mężczyźni mają chamskie nawyki wobec kobiet"

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4kb1iz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kb1iz
d4kb1iz