Trwa ładowanie...
d1my9vf

R. Kelly w więzieniu. Nie płacił alimentów

Dziennikarze BBC podają, że muzyk R. Kelly trafił do więzienia. Gwiazdor został zatrzymany niedługo po tym, jak udzielił skandalicznego wywiadu. Odniósł się w nim do oskarżeń o pedofilię. Tym razem chodzi jednak o alimenty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
R. Kelly dzień przed zatrzymaniem udzielił bardzo głośnego w mediach wywiadu.
R. Kelly dzień przed zatrzymaniem udzielił bardzo głośnego w mediach wywiadu. (Youtube.com)
d1my9vf

Muzyk R. Kelly został zatrzymany decyzją sądu w Chicago. W więzieniu ma przebywać do czasu, aż zapłaci dokładnie 161 tys. dolarów alimentów, które zalega swojej żonie i dzieciom. Chwilę po ogłoszeniu wyroku w mediach pojawiły się tytuły: "Back in jail" - "Z powrotem w więzieniu".

52-latek tego samego dnia przyznał w sądzie, że ma poważne problemy finansowe. Obrońca muzyka podkreślał, że po bojkocie twórczości Kelly'ego wytwórnia anulowała jego kontrakt. Nie miał możliwości, by płacić alimenty na dzieci.

R. Kelly podobno był gotowy zapłacić byłej partnerce - Andrei Kelly - 60 tys. dolarów. Sędzia jednak postanowił, że musi zapłacić całą kwotę zaległych alimentów od razu.

d1my9vf

Jak donoszą zagraniczne media, następne posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowane jest na 13 marca.

Przeczytaj też: R. Kelly nie może się już wypierać niewiedzą. Poślubił 15-latkę i są na to dowody

Kilkanaście godzin przed zatrzymaniem świat obiegły fragmenty wywiadu, którego R. Kelly udzielił dziennikarce CBS. Muzyk po raz pierwszy miał możliwość, by skonfrontować się z zarzutami o pedofilię i wykorzystywanie nieletnich.

- Nie zrobiłem tego! To nie ja! Walczę tu, ku...a, o swoje życie! - powiedział w rozmowie, która pokazywana była niemal przez wszystkie światowe media.

d1my9vf

Krzyczał też do kamery: -Dlaczego miałbym to robić? Jak wielką głupotą byłoby to ze strony R. Kelly’ego - przy tym wszystkim, przez co przeszedłem w dawnej, dawnej przeszłości - żeby kogokolwiek przetrzymywać? Jaki to byłby idiotyzm! Idiotyzm! Użyjcie rozumu! Zapomnijcie o blogach, o tym, czy mnie kochacie, czy nienawidzicie. Jaki to byłby idiotyzm - przy całej mojej szalonej przeszłości.

Przypomnijmy, że kilkanaście Amerykanek opowiedziało, co przeszły przed laty. Zdradziły m.in., że były molestowane, zmuszane do seksu i poniżane. Ich historie przedstawiono w filmie "Surviving R. Kelly", o którym pisaliśmy już wielokrotnie.

Po emisji "Surviving R. Kelly" wybuchła w Stanach Zjednoczonych potężna afera. Sprawą zajęli się też prawnicy i prokuratura. Przeciwko muzykowi prowadzone jest śledztwo. Dopiero za kilka miesięcy może okazać się, czy gwiazdor kolejny raz stanie przed sądem.

d1my9vf

Podziel się opinią

Share
d1my9vf
d1my9vf