Trwa ładowanie...
d4kcky2

Radio Zet blokuje piosenki Michaela Jacksona. Do odwołania

Decyzja władz radia jest odpowiedzią na film dokumentalny "Leaving Neverland", w którym dwóch mężczyzn opowiedziało, że byli molestowani przez Michaela Jacksona. Afera pedofilska z nazwiskiem muzyka w roli głównej nie cichnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stacje radiowe przestają puszczać utwory Michaela Jacksona
Stacje radiowe przestają puszczać utwory Michaela Jacksona (Getty Images)
d4kcky2

Jak podał ostatnio dziennik "The Times", BBC Radio 2 po cichu przestało puszczać piosenki Michaela Jacksona. To odpowiedź na skandal, jaki wybuchł kolejny raz wokół Jacksona.

Wysłaliśmy zapytanie do polskich rozgłośni radiowych, czy w naszym kraju także zaprzestaniemy promować muzykę króla popu, tak jak zrobiono to na zachodzie. Odpowiedzi nie są jednoznaczne.

ZOBACZ TAKŻE: Sekret słynnego przechyłu Jacksona. Nie próbujcie tego w domu

W czerwcu tego roku minie 10 lat od śmierci Michaela Jacksona. Odejście muzyka opłakiwały miliony fanów. Niewielu z nich zdawało sobie jednak sprawę, że kilka lat później, najbardziej medialna afera pedofilska na świecie będzie kręciła się właśnie wokół niego.

d4kcky2

Jakiś czas temu informowaliśmy, że BBC Radio 2 jako pierwsze zaprzestało emisji twórczości Michaela Jacksona. W oficjalnym oświadczeniu włodarze radia w dyplomatyczny sposób wyjaśnili, że nie nałożyli żadnego zakazu na puszczanie piosenek króla popu. Za to "biorą pod uwagę każdy utwór muzyczny" i dbają o to, by emitować piosenki zależnie od kontekstu i sytuacji.

Zapytanie o emisję twórczości Michaela Jacksona rozesłaliśmy do wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Każda z nich do sprawy podchodzi indywidualnie.

- Muzyki Michaela Jacksona nie gramy od poniedziałku. Z dużą powagą podeszliśmy do informacji zawartych w filmie dokumentalnym "Leaving Neverland" dotyczących Michaela Jacksona. Uważnie obserwujemy sytuację w USA od strony prawnej, niemniej zdecydowaliśmy o usunięciu utworów tego artysty z playlisty Radia ZET do czasu wyjaśnienia sprawy - odpowiedziała w korespondencji mailowej z WP rzecznik prasowa Grupy Eurozet, Małgorzata Kozieł.

d4kcky2

Od władz Polskiego Radia dowiedzieliśmy się, że póki co nie są planowane żadne zmiany, ani obostrzenia jeśli chodzi o emisję twórczości Jacksona. Na pytanie, czy podobnie jak BBC Radio 2 przestaną promować twórczość muzyka, otrzymaliśmy odpowiedź:

- Polskie Radio nie ma takich planów - napisała nam Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznika prasowa Polskiego Radia.

- Nie komentujemy playlist naszych stacji - czytamy natomiast w odpowiedzi Grupy RMF.

Rodzina Michaela Jacksona zaprzeczyła wszystkim doniesieniom. Podjęli też kroki prawne wobec HBO i twórców filmu "Leaving Neverland".

d4kcky2

Podziel się opinią

Share
d4kcky2
d4kcky2