Trwa ładowanie...

Radio Zet blokuje piosenki Michaela Jacksona. Do odwołania

Decyzja władz radia jest odpowiedzią na film dokumentalny "Leaving Neverland", w którym dwóch mężczyzn opowiedziało, że byli molestowani przez Michaela Jacksona. Afera pedofilska z nazwiskiem muzyka w roli głównej nie cichnie.

Radio Zet blokuje piosenki Michaela Jacksona. Do odwołaniaŹródło: Getty Images
deshyqm
deshyqm

Wysłaliśmy zapytanie do polskich rozgłośni radiowych, czy w naszym kraju także zaprzestaniemy promować muzykę króla popu, tak jak zrobiono to na zachodzie. Odpowiedzi nie są jednoznaczne.

ZOBACZ TAKŻE: Sekret słynnego przechyłu Jacksona. Nie próbujcie tego w domu

W czerwcu tego roku minie 10 lat od śmierci Michaela Jacksona. Odejście muzyka opłakiwały miliony fanów. Niewielu z nich zdawało sobie jednak sprawę, że kilka lat później, najbardziej medialna afera pedofilska na świecie będzie kręciła się właśnie wokół niego.

deshyqm

Jakiś czas temu informowaliśmy, że BBC Radio 2 jako pierwsze zaprzestało emisji twórczości Michaela Jacksona. W oficjalnym oświadczeniu włodarze radia w dyplomatyczny sposób wyjaśnili, że nie nałożyli żadnego zakazu na puszczanie piosenek króla popu. Za to "biorą pod uwagę każdy utwór muzyczny" i dbają o to, by emitować piosenki zależnie od kontekstu i sytuacji.

Zapytanie o emisję twórczości Michaela Jacksona rozesłaliśmy do wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Każda z nich do sprawy podchodzi indywidualnie.

- Muzyki Michaela Jacksona nie gramy od poniedziałku. Z dużą powagą podeszliśmy do informacji zawartych w filmie dokumentalnym "Leaving Neverland" dotyczących Michaela Jacksona. Uważnie obserwujemy sytuację w USA od strony prawnej, niemniej zdecydowaliśmy o usunięciu utworów tego artysty z playlisty Radia ZET do czasu wyjaśnienia sprawy - odpowiedziała w korespondencji mailowej z WP rzecznik prasowa Grupy Eurozet, Małgorzata Kozieł.

deshyqm

Od władz Polskiego Radia dowiedzieliśmy się, że póki co nie są planowane żadne zmiany, ani obostrzenia jeśli chodzi o emisję twórczości Jacksona. Na pytanie, czy podobnie jak BBC Radio 2 przestaną promować twórczość muzyka, otrzymaliśmy odpowiedź:

- Polskie Radio nie ma takich planów - napisała nam Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznika prasowa Polskiego Radia.

- Nie komentujemy playlist naszych stacji - czytamy natomiast w odpowiedzi Grupy RMF.

Rodzina Michaela Jacksona zaprzeczyła wszystkim doniesieniom. Podjęli też kroki prawne wobec HBO i twórców filmu "Leaving Neverland".

deshyqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deshyqm