Trwa ładowanie...

Wzruszyła miliony ludzi na całym świecie. Co się stało ze śpiewającą dziewczynką z kijowskiego bunkra?

O 7-letniej Amelii Anisovych świat dowiedział się dzięki nagraniu, na którym śpiewa hit "Mam tę moc" z "Krainy lodu" w kijowskim bunkrze. Dziewczynka szybko stała się symbolem dziecięcych ofiar wojny Putina. Brytyjskiej prasie udało się skontaktować z matką dziewczynki. Wiadomo, co się z nią teraz dzieje.

Amelia Anisovych urosła do symbolu małoletnich ofiar agresji PutinaAmelia Anisovych urosła do symbolu małoletnich ofiar agresji PutinaŹródło: Facebook.com
d1d2lfg
d1d2lfg

Nagranie z kijowskiego bunkra zaczęło krążyć w mediach społecznościowych w minionym tygodniu. Widzimy na nim, jak 7-letnia Amelia Anisovych śpiewa ukraińską wersję "Mam tę moc" z disnejowskiej animacji "Kraina lodu".

"Obiecałam, że wiele osób to zobaczy! Amelia bardzo tego chciała. Pokazywałam ten filmik ludziom w różnych miastach Ukrainy, widzieli go obcokrajowcy w różnych częściach świata! Amelia, twój śpiew nikogo nie pozostawił obojętnym!" - napisała autorka nagrania i dodała: "Patrzcie Rosjanie, przeciwko komu walczycie!".

Wideo błyskawicznie zaczęło krążyć w mediach społecznościowych, pokazywały je też stacje telewizyjne - także TVN24, gdzie dziennikarka zapowiadająca nagranie z trudem powstrzymywała łzy.

Urocza Amalia szybko urosła do symbolu małoletnich ofiar agresji Putina na demokratyczną Ukrainę. Pewnie wielu zadaje sobie teraz pytanie, co się z nią stało.

d1d2lfg

Dziennikarzom "The Sun" udało się skontaktować z matką dziewczynki i mają dobre wieści. Okazuje się, że Amalia wraz z babcią i 15-letnim bratem po dwóch dniach marszu dotarli do granicy i obecnie znajdują się na terenie Polski.

- Zawsze wiedziałam, że Amalia jest bardzo utalentowanym i słodkim aniołkiem. Teraz cały świat o tym wie. Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że została gwiazdą tylko dlatego, że jest tu śmierć i zniszczenie - mówi Lilia Anisovych.

- Jej wideo pokazało, w jakich warunkach dzieci muszą cierpieć przez Putina - dodała.

d1d2lfg

Mama dziewczynki zdradziła, że w kijowskim bunkrze, gdzie zarejestrowano nagrania, rodzina spędziła tydzień, przymierając głodem.

- Żeby skorzystać z toalety musieliśmy wychodzić na górę, gdzie nad głowami latały pociski.

ZOBACZ TEŻ: Tak prezydent Przemyśla "przywitał" Salviniego. Sikorski komentuje

Lilia i jej mąż Roman, którzy przed agresją Rosji na Ukrainę prowadzili firmę z branży medycznej, podjęli trudną decyzję - wysłali dzieci pod opieką babci do Polski, a sami zostali w Kijowie, gdzie gotują dla obrońców stolicy.

d1d2lfg

- Byłam ogromnie smutna, machając im na pożegnanie, ale to była najlepsza rzecz, jaką mogliśmy zrobić, aby były bezpieczne. Myślę, że Kijów się utrzyma i wygramy. Ale za jaką cenę? Ile jeszcze dzieci musi zginąć? - pyta mama Amalii.

- Dzieci powinny się bawić, być szczęśliwe i śpiewać piosenki z "Krainy lodu". Ale przez Putina muszą kryć się w podziemnych bunkrach - dodała Lilia Anisovych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d2lfg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1d2lfg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj