Trwa ładowanie...
d2qj15d

Skomentowała wyrok TK. Jej słowa mogą jednak rozczarować

Masa fanów Anny Lewandowskiej czekała na jej komentarz po decyzji TK ws. aborcji w przypadku uszkodzonego płodu. Jej pierwsze publiczne słowa pojawiły się ponad dobę po wyroku i po wielu krytycznych komentarzach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Lewandowska lakonicznie skomentowała wyrok TK
Anna Lewandowska lakonicznie skomentowała wyrok TK (ONS.pl)
d2qj15d

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na uszkodzenie płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Wyrok instytucji oburzył lwią część społeczeństwa, która głośno wyraża swój sprzeciw w sieci i nie powstrzymuje się od używania mocnych słów. We czwartek w Warszawie miały miejsce protesty pod siedzibą TK, PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej i domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Protestujący nie zamierzają ustąpić.

Miliony wściekłych Polek i Polaków liczy na wsparcie w tej sytuacji wielu gwiazd i autorytetów, m.in. Anny Lewandowskiej. Jednak na jej stanowisko nikt się nie doczekał ani po ogłoszeniu wyroku TK, ani w czasie protestów.

Polskie gwiazdy z koronawirusem. Lista jest coraz dłuższa

Rozczarowani fani wytykali jej brak reakcji na decyzję TK i otwarcie krytykowali. Po jednej z najpopularniejszych Polek w mediach społecznościowych (prawie 3 mln obserwujących na Instagramie, prawie 1,5 mln polubień na Facebooku) należałoby spodziewać się jakiegoś komentarza.

d2qj15d

Ale fani w końcu się doczekali. Lewandowska skomentowała sprawę dopiero ponad dobę po ogłoszeniu wyroku.

Gwiazda postanowiła podejść do tego bardzo dyplomatycznie i otwarcie nie deklarować się po stronie protestujących. Nie ukrywa jednak, że ostatnie wydarzenia bardzo ją zasmuciły. Wskazuje, że w tym momencie naród polski powinien się zjednoczyć.

"Zawsze, a teraz szczególnie, powinniśmy się wspierać, a nie dzielić. Bycie kobietą i bycie matką to odpowiedzialność oparta na miłości. Wierzę w kobiety, wierzę w miłość, wierzę w wolność i jest mi dziś bardzo smutno..." - napisała w dość krótkim poście na Instagramie. Dołączyła czarno-białe zdjęcie, na którym siedzi w maseczce i zasmucona patrzy przez okno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qj15d

Podziel się opinią

Share
d2qj15d
d2qj15d