Trwa ładowanie...

Beata Tyszkiewicz ma problem mieszkaniowy. Córka nie może się do niej wprowadzić

Karolina Wajda chciała zamieszkać z mamą, by na miejscu móc jej pomagać. Beata Tyszkiewicz jest już w sędziwym wieku. Jednak sęk w tym, że córka aktorki nie może się wprowadzić, a aktorka nie chce opuścić ukochanego miejsca.

Beata Tyszkiewicz ma problem z mieszkaniem Beata Tyszkiewicz ma problem z mieszkaniem Źródło: AKPA, fot: AKPA
d1rbl33
d1rbl33

Beacie Tyszkiewicz nie brakuje ostatnio zmartwień. Niedawno prasa donosiła, że legendarna aktorka nie cieszy się już tak dobrym zdrowiem, jak kiedyś. Między innymi dlatego postanowiła wycofać się z życia publicznego i (dopiero po osiemdziesiątce!) wykorzystać emeryturę na odpoczynek. Szczęśliwie może liczyć na wsparcie najbliższych. W tym córki Karoliny Wajdy (druga córka aktorki Wiktoria mieszka z dziećmi na stałe w Szwecji).

Jak się okazuje, Wajda martwi się o mamę i nie chce, by ta mieszkała sama. Chciała podobno nawet się do niej przeprowadzić. Pojawiła się jednak przeszkoda.

Jak donosi "Super Express", problem z zarządzaniem mieszkaniem, w którym mieszka Tyszkiewicz polega na tym, że nie jest własnościowe, a komunalne.

Zobacz wideo: "Taniec z gwiazdami": wyjątkowi goście i najpiękniejsze momenty

- Przygotowując się do przeprowadzki, zgłosiła się do wydziału zasobów lokalowych w urzędzie dzielnicy Śródmieście w Warszawie z wnioskiem o pozwolenie na zamieszkanie w jej mieszkaniu córki Karoliny. Niestety nie dostała na to zgody - powiedziała Wajda tabloidowi.

d1rbl33

Pojawiło się ponoć nawet zagrożenie przymusem wyprowadzki z powodu "nielegalnego lokatora". Paradoks sytuacji polega więc na tym, że Karolina może mamę tylko "odwiedzać".

- Powodem odmownej decyzji urzędu jest to, że posiadam w Warszawie mieszkanie, zgodnie z prawem nie mogę formalnie zamieszkać w lokalu mojej mamy, który należy do miasta. Takie jest prawo. Ona kocha swoje mieszkanie, mimo moich próśb nigdzie nie chce się przenieść - dodała Karolina Wajda.

Choć sytuacja jest niełatwa, córka aktorki zapewnia, że nie zostawi mamy bez pomocy i opieki. Podkreśla, że mama chce być samodzielna, ale może liczyć na wsparcie zarówno jej, jak i Wiktorii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1rbl33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rbl33