Trwa ładowanie...

Maciej Musiał o cenzurze w Trójce. Dodał wymowny post

Władze Trójki unieważniły notowanie Listy Przebojów Trójki. Maciej Musiał przyłączył się do wielu artystów - otwarcie nie zgadza się na cenzurę w kulturze. Sytuacja związana z funkcjonowaniem Trójki Polskiego Radia wzbudziła we wszystkich spore emocje. Głos zabiera coraz więcej artystów, którzy nie popierają działań władz rozgłośni.

Maciej Musiał o cenzurze w Trójce. Dodał wymowny postŹródło: ONS.pl
d3yfavx
d3yfavx

Teraz do sprawy postanowił się odnieść Maciej Musiał. Młody aktor dodał post w mediach społecznościowych. "Gdy wyrywasz człowiekowi język, nie udowadniasz, że jest kłamcą, tylko pokazujesz światu, że boisz się tego, co ma do powiedzenia" - napisał.

Sytuacja jest bulwersująca dla wielu muzyków, którzy też byli związani z Trójką. Organek postanowił odnieść się do sprawy. Nie chce, aby jego utwory były grane w radiu, w którym panuje cenzura. Muzyk nie jest osamotniony. W mediach społecznościowych wypowiedzieli się też Dawid Podsiadło, Kasia Nosowska, Artur Rojek i wielu, wielu innych.

Trójka Polskie Radio - cenzura piosenki Kazika

Afera związana z Polskim Radiem dotyczy notowania Listy Przebojów Trójki. Plebiscyt, zdaniem słuchaczy, wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Utwór nawiązuje do Jarosława Kaczyńskiego i jego wizyty na cmentarzu w dniu 10 kwietnia, kiedy obowiązywała przymusowa izolacja, a cmentarze były zamknięte dla obywateli.

Redakcja postanowiła unieważnić głosowanie. Władze stacji wydały oświadczenie, w którym poinformowały, że w notowaniu znalazła się piosenka spoza listy. Według rządzących został złamany regulamin. Wytłumaczenie jest dość niejasne, ponieważ nie powiedziano dokładnie, o jakie konkretnie zasady chodzi.

d3yfavx

Z radiową Trójką pożegnał się Marek Niedźwiecki, który od lat przygotowywał to notowanie i nie zgadza się na cenzurę i oczernianie jego pracy. W swoich działaniach nie jest osamotniony, ponieważ Hirek Wrona też rozstał się z radiem.

d3yfavx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yfavx