Trwa ładowanie...

Plácido Domingo wystąpi w Polsce. Wiemy, gdzie go zobaczymy

Plácido Domingo wystąpi wkrótce w Polsce. Choć w USA z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne odwołują jego występy, to jednak agencje eventowe w naszym kraju nie bały się ściągnąć do nas czołowego śpiewaka operowego. Znamy szczegóły jego występu.

Plácido Domingo wystąpi w Polsce. Wiemy, gdzie go zobaczymyŹródło: Getty Images
d7q9gtm
d7q9gtm

Plácido Domingo w ostatnich miesiącach musi odpierać zarzuty od 20 kobiet, które oskarżają go o molestowanie seksualne. Coraz więcej oper w USA decyduje się odwołać występy śpiewaka, by nie naruszać swojego wizerunku. Ostatnio Domingo zerwał współpracę z nowojorską Metropolitan Opera i zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego opery w Los Angeles. Mimo to Europa nie odwraca się od niego plecami.

ZOBACZ TEŻ: "Big Brother": Mateusz opowiedział o uzależnieniu od narkotyków

Artysta wystąpi 22 grudnia w Tauron Arenie w Krakowie. Stolica Małopolski jest na trasie jego europejskie tournée. Pojawi się także na scenie w Royal Opera House w Londynie, w La Scali w Mediolanie i operze w Salzburgu.

- Rozumiemy powagę sytuacji i wagę zarzutów, jednak kierując się zasadą domniemania niewinności i doceniając Plácido Domingo jako artystę, nadal przygotowujemy się do koncertu 22 grudnia, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - mówiła Anna Czerniejewska w firmy JVS Group, która odpowiada za organizację występu.

Plácido Domingo wystąpi razem z Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. - Jestem bardzo poruszony całą sprawą i z niepokojem zarówno on, jak i inni pracownicy kierowanej przez niego instytucji śledzą rozwój wypadków. Oskarżenia wobec artysty nie zostały dotąd udowodnione - mówił Jerzy Dybał, dyrektor orkiestry.

d7q9gtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7q9gtm