Trwa ładowanie...
emil karewicz
08-06-2020 17:29

Pogrzeb Emila Karewicza będzie miał charakter świecki. Wyznaczono datę uroczystości

Znana jest już data pożegnania zmarłego w marcu Emila Karewicza. Syn wybitnego aktora podał szczegóły uroczystości.

Share
Pogrzeb Emila Karewicza będzie miał charakter świecki. Wyznaczono datę uroczystościŹródło: ONS
d4n33jh

Emil Karewicz, znakomity aktor filmowy i teatralny zmarł w wieku 97 lat. Choć artysta odszedł 18 marca, wciąż nie został pochowany. Bliscy zdecydowali się jedynie na kremację zmarłego. Powodem przesunięcia daty pożegnania aktora były ścisłe obostrzenia dotyczące spotkań w większych grupach, wprowadzone ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię.

Z czasem syn aktora opublikował oświadczenie w sprawie pochówku ojca. Poinformował, iż aktor spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych, a nie, jak planowano wcześniej, w grobowcu rodzinnym w Marysinie Wawerskim.

Zobacz wideo: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

Zmiana miała związek z wnioskiem o pochówku o charakterze państwowym, z którym wystąpił Związek Artystów Scen Polskich, i o którym poinformował Krzysztof Karewicz w komunikacie w kwietniu.

Teraz pojawiły się kolejne informacje na temat ostatniego pożegnania aktora. Jak informuje „Super Express”, wyznaczono już datę i charakter uroczystości.

- Tata zostanie pochowany 23 czerwca o godz 13:00 na warszawskich Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych. Uroczystość będzie miała charakter świecki – powiedział tabloidowi Krzysztof Karewicz.

d4n33jh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n33jh
d4n33jh