Trwa ładowanie...

Pożar katedry Notre Dame. Anja Rubik jest wstrząśnięta - pokazała wideo

Pożar katedry Notre Dame poruszył nie tylko mieszkańców Francji. W poniedziałek wieczorem ponad 800-letni budynek stanął w ogniu - zdjęcia i filmy z katastrofy budowlanej natychmiast obiegły cały świat, a gwiazdy, w tym Anja Rubik, zaczęły wypowiadać się na ten temat.

Pożar katedry Notre Dame. Anja Rubik jest wstrząśnięta - pokazała wideoŹródło: ONS.pl
d3wv4gl
d3wv4gl

Pożar Notre Dame to tragedia - spłonął dach wiekowego budynku, zawaliła się niemal 100-metrowa iglica. Katedrę starali się uratować francuscy strażacy. Z ogniem walczyli do godziny 4 rano. Chociaż żywioł strawił zabytkowe witraże i zniszczył wnętrze Notre Dame, struktura budynku została nienaruszona, a to umożliwi odbudowę zabytku. Ocalały też dzieła sztuki. Po katedrze płacze Francja, ale i polskie gwiazdy. Anja Rubik podzieliła się w fanami filmikiem, który dla osób wrażliwych na piękno dzieł kultury na pewno jest szokujący. Modelka, na swoim instagramowym profilu, w lakonicznym wpisie przyznała, że jej serce jest złamane.

Swój smutek w komentarzach wyraziły inne znane osoby. Joanna Przetakiewicz uznała pożar za prawdziwy koszmar, Adam Zdrójkowski, Kate Rozz, Anna Wyszkoni i Ola Żebrowska również solidaryzują się z tymi, dla których zabytek był nie tylko budynkiem, ale i ważnym symbolem. Michał Piróg i Maja Ostaszewska napisali: "Straszne".

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że nikt podczas pożaru nie ucierpiał. Nie zginęli ludzie - a to przecież najważniejsze. Francuzi na pewno postarają się odbudować swój najsłynniejszy kościół. Mąż Salmy Hayek, François-Henri Pinault, obiecał wsparcie.

Po pożarze. Najnowsze zdjęcia z katedry Notre Dame

"Mój ojciec i ja postanowiliśmy uwolnić z funduszy Artemis kwotę 100 milionów euro, aby wziąć udział w wysiłku, który będzie niezbędny do całkowitej rekonstrukcji Notre Dame" - czytamy w oświadczeniu miliardera.

Niektóre gwiazdy, politycy, publicyści widzą w pożarze nie tragiczny wypadek, a... karę boską. Może warto spojrzeć na wydarzenie z mniejszymi emocjami?

d3wv4gl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wv4gl