Trwa ładowanie...

Wytwórnia idzie na noże z Trójką. Mystic Production wydało oświadczenie i broni Kazika

Wytwórnia Mystic Production zapowiedziała, że nie będzie udostępniać radiowej Trójce utworów wykonawców, z którymi współpracuje. To pokłosie afery z utworem Kazika i anulowaniem jego wygranej w liście przebojów. Wytwórnia wydała specjalne oświadczenie.

Wytwórnia idzie na noże z Trójką. Mystic Production wydało oświadczenie i broni KazikaŹródło: ONS.pl
d3u0jc2
d3u0jc2

Radiowa Trójka ma spore problemy po tym, jak zarząd zdecydował się unieważnić wyniki Listy Przebojów Trójki z 15 maja, kiedy to wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Stacja tłumaczyła, że został złamany regulamin notowania - utwór był spoza listy i doszło do manipulacji przy liczeniu głosów.

Oburzeni postawą władz radia są gwiazdy muzyki. Ze współpracy z Trójką zrezygnowali już m.in. Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Daria Zawiałow, Katarzyna Nosowska i Organek, a teraz cios wymierzyła wytwórnia Mystic Production. Firma oświadczyła, że zawiesza współpracę ze stacją i nie będzie Trójce udostępniać utworów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów.

ZOBACZ TEZ: Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

"W ostatnich latach ze stacji została zwolniona lub odeszła elita dziennikarstwa, najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy stanowili dla nas gwarancję niezależności i dzięki którym Trójka była radiem mądrym, otwartym na świat. Radiem, które uczyło i bawiło, dla którego najwyższymi wartościami były mądrość i wolność - w tym gwarantowana nam przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej wolność wyrażania swoich poglądów oraz wolność twórczości artystycznej" - czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

d3u0jc2

Ponadto Mystic Production stwierdza, że anulowanie zwycięstwa utworu Kazika w notowaniu "nosi znamiona cenzury".

W związku z powyższym wytwórnia zabrania Trójce emisji utworów takich artystów jak Deep Purple, Nick Cave, Skunk Anansie, Marillion, Lao Che, Sorry Boys, Artur Andrus i Piotr Bukartyk. Pełna lista zostanie dostarczona stacji.

Do sprawy odniósł się też zespół Sorry Boys, który stwierdził, że "ciężko jest udźwignąć dwa wirusy na raz". "Niezależna kultura i sztuka jest ostatnim bastionem nadziei, że prawda, dobro i siła ludzkiego ducha zwycięży kłamstwo, zło i cynizm. Nie zamkniecie artystom ani ludziom myślącym ust. Nie godzimy się na cenzurę, na kłamstwa, na propagandę i dyktaturę" - oświadczyła grupa.

d3u0jc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u0jc2