Trwa ładowanie...

Można znów głosować na Listę Przebojów Trójki. Ale nie na Kazika

Słuchacze znów mogą oddawać głosy na kawałki, które znajdą się w 1998. notowaniu LP3. Wśród nich nie ma "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. Ale zastanawia też obecność innych utworów.

Można znów głosować na Listę Przebojów Trójki. Ale nie na KazikaŹródło: ONS.pl
dgmyd31
dgmyd31

Informatycy Polskiego Radia spisali się na medal. Strona Polskiego Radia znów działa bez zarzutu! A słuchacze rozgłośni mogą głosować na piosenki, które ich zdaniem powinny wygrać w kolejnym zestawieniu kultowej audycji.

Jednak wśród 238 utworów, na które możemy zagłosować, nie ma już "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego. Bezspornie najpopularniejszej polskiej piosenki maja, jeśli nie roku.

Po kolejnych rewelacjach, jakimi byliśmy zasypywani w weekend, nie powinno nas to w sumie dziwić. Ale skoro nie ma Kazika, to co w propozycjach robią utwory m.in. Deep Purple czy Alanis Morissette?

ZOBACZ TEŻ: Michał Wiśniewski o rządowych restrykcjach. "Mam swoją teorię"

Polski wydawca tych wykonawców, czyli Mystic Production, wydał w niedzielę oświadczenie, w którym poinformował, że nie życzy sobie, aby artyści z jego stajnie byli emitowani na antenie rozgłośni. Pełna lista wykonawców została wysłana do Trójki.

dgmyd31

W 1998. zestawieniu możemy głosować też m.in. na Artura Rojka, Igora Herbuta czy Darii Zawiało. Czyli artystów, którzy ostro potępili "aferę Kazika" i odcięli się od Trójki.

Afera w Trójce - o co chodzi?

Dla wszystkich, którzy przez weekend byli z dala od komputera i telewizorów, przypominamy. Piątkowe notowanie LP3 o numerku 1998 wygrał właśnie kawałek Kazika z jego nadchodzącej płyty (premiera w czerwcu), którym uderzył w Jarosława Kaczyńskiego i jego wizytę na Powązkach 10 kwietnia.

Nekropolia była wówczas zamknięta dla mieszkańców z powodu koronawirusowych obostrzeń. Ale prezesowi PiS-u udało się odwiedzić groby najbliższych. Co wytknęła mu również oburzona Ilona Łepkowska w liście opublikowanym na FB.

Informacja o wygranej Kazika pojawiła się na stronie radia, aby następnego dnia zniknąć w tajemniczych okolicznościach (po kliknięciu w odnośnik pojawiał się błąd).

dgmyd31

Z oświadczeń Trójki, które stacja opublikowała w weekend, wynika, że piosenka znalazła się na liście nielegalnie, a pracownicy Trójki sztucznie "podpompowali" głosy. Dlatego ostatnie notowanie zostało unieważnione.

W związku z aferą z radia odszedł Marek Niedźwiecki, którego szefostwo stacji oskarżyło o zafałszowanie wyniku. Po nim wypowiedzeniami rzucili m.in. Hirek Wrona i Marcin Kydryński.

Wcześniej zawieszono Bartosza Gila, dziennikarza działu muzycznego, odpowiedzialnego za liczenie głosów. Sprawa jest rozwojowa i na pewno będzie miała ciąg dalszy.

Teledysk do utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" obejrzycie tutaj:

dgmyd31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgmyd31