Trwa ładowanie...

Mariusz Cieślik zwolnił się z Trójki. Ernest Zozuń krytykuje kolegę z pracy

Mariusz Cieślik 20 maja odszedł z Radiowej Trójki. W ten sposób zbuntował się przeciwko działaniom swojej stacji. Jego redakcyjny kolega, Ernest Zozuń, ma dla niego kilka gorzkich słów.

Mariusz Cieślik zwolnił się z Trójki. Ernest Zozuń krytykuje kolegę z pracyŹródło: YouTube
d48f03c
d48f03c

Publicyści, dziennikarze, artyści, a nawet politycy nie szczędzą gorzkich słów krytyki, bojkotując działania Radiowej Trójki w związku z cenzurą utworu Kazika Staszewskiego. Swoje rozczarowanie stacją wyrazili już m.in. Dawid Podsiadło, Organek czy Beata Tadla.

Najgłośniejszym wyrazem sprzeciwu wobec działań Trójki była decyzja Marka Niedźwieckiego, który w minioną sobotę odszedł z radia. Z Trójką związany był od 1982 r. Później w jego ślady poszli kolejni dziennikarze.

Z Trójki zwolnili się m.in. Marcin Kydryński czy Hirek Wrona. Teraz w odpowiedzi na cenzurę w Radiowej Trójce odszedł także Mariusz Cieślik.

Nie każdy jednak uznaje taki czyn za bohaterski. Zwolnienie Cieślika skomentował dobitnie jego kolega z Trójki, Ernest Zozuń.

Cenzura Kazika Staszewskiego w Trójce

Około dwa tygodnie temu wytwórnia S.P. Records opublikowała na YouTubie nowy kawałek Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym wokalista Kultu krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za jego wizytę na cmentarzu 10 kwietnia tego roku.

d48f03c

Utwór Kazika bijący w Kaczyńskiego wygrał ostatnie notowanie Listy Przebojów Programu 3. Informacja o tym zniknęła szybko ze strony Polskiego Radia. Pojawiła się teoria o celowym działaniu stacji.

Dyrektor i Redaktor Naczelny Programu 3 po rozpętaniu się afery w sieci wydał oficjalne oświadczenie ws. nowej piosenki Kazika.

Mówi w nim o "łamaniu regulaminu", sugerując manipulację osób trzecich i fałszerstwo przy liczeniu głosów. W oświadczeniu poinformował też, że redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania.

d48f03c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48f03c