Ojciec Renaty Kaczoruk w radzie Banku Pekao? Znajomość z PiS zaprowadziła go na sam szczyt

Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki nigdy nie ukrywali, że daleko im do poglądów prawicowych. Gwiazdorska para wielokrotnie była widywana na marszach KOD-u, również w mediach społecznościowych wyśmiewali rząd PiS-u. Okazuje się, że ojciec Renaty jest sympatykiem partii Jarosława Kaczyńskiego, a już niebawem może otrzymać wysokie stanowisko w Banku Pekao.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renata Kaczoruk
Renata Kaczoruk (Instagram.com)
WP

Kiedy Prawo i Sprawiedliwość dochodziło do władzy, postawiło sobie za punkt honoru, że doprowadzi do repolonizacji polskich banków z zagranicznym kapitałem. Jak informuje "Puls Biznesu", właśnie rozpoczęło się przejęcia Pekao przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju. Wiadomo już, że na czele banku staną znajomi najważniejszych polityków PiS. Według dziennika, większość z nich nie ma żadnego doświadczenia w sektorze bankowym. Wśród dziewięciu nazwisk, które mają znaleźć się w radzie nadzorczej banku, jest m.in. Ryszard Kaczoruk.

Należy on do obozu wicepremiera Mateusza Morawieckiego i jego kandydatura jest raczej pewna. Przed laty ojciec Renaty był działaczem Solidarności Walczącej, której założycielem i prezesem jest Kornel Morawiecki. Przez ostatnie lata zajmował się wieloma biznesami oraz wspierał lokalne inicjatywy we Wrocławiu. Przez ostatni rok zasiadał w radzie nadzorczej Alior Banku, jednak został odwołany z tego stanowiska.

Media zainteresowały się sylwetką biznesmena, kiedy jego córka zaczęła się spotykać z gwiazdą TVN-u. Choć Kaczorukowi z poglądami Wojewódzkiego nie było po drodze, zaakceptował wybór córki. - Poglądy mojej córki i Kuby to ich prywatna sprawa. A że Kuba publicznie szokuje i robi z siebie idiotę? Przecież aktorzy robią różne rzeczy na scenie. Z tego co Kuba robi w swoich programach, teraz rozlicza go pracodawca, a kiedyś rozliczy go Bóg. Dla mnie ważne jest tylko to, czy szanuje moją córkę - mówił w wywiadzie dla "Dobrego Tygodnia".

WP
Facebook.com
Podziel się

Mało tego, Ryszard Kaczoruk uważał showmana za idealnego partnera dla jego córki. - Kuba jest zaangażowanym, opiekuńczym i wartościowym człowiekiem. To moja córka ma charakterek, po tatusiu, i kiedy go pokazuje, to raczej jemu należy współczuć - dodał w rozmowie z magazynem.

Niestety wszystko zmieniło się po emisji programu "Roast Kuby Wojewódzkiego". Goście dziennikarza obrażali Renatę, żartując, że "jest kobietą lekkich obyczajów". Wyjątkowo rozwścieczyło to ojca modelki. - Kuba ma powody do zmartwienia, bo w jednej chwili stracił zaufanie, jakim darzył go ojciec Renaty, Ryszard Kaczoruk. Przyszły teść zdenerwował się zwłaszcza na wieść, że za nagranie skandalicznego programu Wojewódzki zainkasował od TVN-u 100 tys. złotych – powiedział "Na Żywo" znajomy dziennikarza.

WP
ONS.pl
Podziel się

Ciekawe, jak Kuba zareaguje na wieść, że jego "teść" zasiądzie w zarządzie jednego z największych banków w Polsce?

WP

Zobacz, jak Renata radziła sobie z krytyką po udziale w "Azja Express"

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP