Trwa ładowanie...
duqx49q

Afera w Trójce. Kult: Kazik żąda wycofania piosenki z Listy Przebojów

Nie milkną echa afery związanej z ostatnim notowaniem Listy Przebojów Trójki. Na profilu zespołu Kult pojawił się komunikat, że Kazik Staszewski żąda usunięcia piosenki z listy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazik Staszewski żąda wycofania piosenki z Listy Przebojów
Kazik Staszewski żąda wycofania piosenki z Listy Przebojów (ONS)
duqx49q

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" szturmem wdarła się na sam szczyt 1998. wydania Listy Przebojów Trójki. Zestawienie jednak szybko zniknęło ze strony, strona została zablokowana, a notowanie unieważnione. Dyrekcja Trójki tłumaczyła decyzję tym, że utwór dostał się do notowania spoza listy, w wyniku złamania regulaminu.

Później wydarzenia potoczyły się lawinowo. Ostatecznie po konferencji prasowej, notowanie w poniedziałek znów pojawiło się na stronie. W sprawie nastąpił jednak zwrot akcji. Jak podaje w komunikacie zespół Kult, Kazik Staszewski chce wycofania utworu z notowania Listy Przebojów.

Zobacz wideo: Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

"W związku z zaistniałą sytuacją żądamy wycofania piosenki Kazika 'Twój ból jest większy niż mój' z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Kazimierz Staszewski" – brzmi komunikat zamieszony na profilu Kultu.

O co chodzi w aferze z Trójką?

Przypomnijmy bardziej szczegółowo: najnowsza piosenka Kazika, z nadchodzącej solowej płyty szturmem wdarła się na pierwsze miejsce 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. W utworze Staszewski uderzył w Jarosława Kaczyńskiego i jego wizytę na Powązkach 10 kwietnia.

duqx49q

Informacja o wygraniu notowania przez Kazika pojawiła się na stronie, by później szybko z niej zniknąć. Z oświadczeń Trójki publikowanych w weekend wynikało, że piosenka znalazła się na liście w wyniku złamania regulaminu, a pracownicy Trójki zmanipulowali głosy. Dlatego ostatnie notowanie zostało unieważnione. Sęk w tym, że jak wytknęli dziennikarze związani ze stacją, Lista regulaminu nie ma.

Z informacji, jakie trafiły do mediów społecznościowych, wiadomo, że dziennikarz odpowiedzialny za liczenie głosów został zawieszony, a prowadzący program Marek Niedźwiecki po 38 latach odszedł z rozgłośni. W akcie solidarności z dziennikarzem z rozgłośni odeszli wieloletni pracownicy Trójki, m.in. Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska i Michał Olszański.

duqx49q

W sieci wciąż wrze na temat sprawy. Artyści nie zgadzają na cenzurę. Wielu otwarcie skrytykowało zastosowaną w radiu praktykę. Wśród nich znaleźli się m.in. Tomasz Organek, zespół Sorry Boys, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow. Z oświadczeń publikowanych w weekend wynika, że muzycy zawieszają (lub kończą) współpracę z rozgłośnią. Ostro na ten temat wypowiedzieli się politycy, a artyści mówią wprost – nie chcą, by ich piosenki były grane w obecnej Trójce.

Dyrekcja Trójki zwołała w poniedziałek konferencję prasową w tej sprawie. Poinformowała, że przeanalizowanych danych wynika, że wyniki ostatniego notowania listy zostały zmanipulowane. Zapowiedziała też audyt Listy Przebojów i wypracowanie przejrzystego regulaminu. Co do samej piosenki Kazika – została przywrócona na listę. Zapewniono, że można na nią głosować tak, jak na utwory innych wykonawców. W sprawie pojawił się jednak zwrot akcji. Sam Kazik Staszewski nie chce, by jego piosenka w owej Liście była grana.

duqx49q

Podziel się opinią

Share
duqx49q
duqx49q