Trwa ładowanie...

Afera w Trójce. Kult: Kazik żąda wycofania piosenki z Listy Przebojów

Nie milkną echa afery związanej z ostatnim notowaniem Listy Przebojów Trójki. Na profilu zespołu Kult pojawił się komunikat, że Kazik Staszewski żąda usunięcia piosenki z listy.

Afera w Trójce. Kult: Kazik żąda wycofania piosenki z Listy PrzebojówŹródło: ONS
d4fpnp8
d4fpnp8

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" szturmem wdarła się na sam szczyt 1998. wydania Listy Przebojów Trójki. Zestawienie jednak szybko zniknęło ze strony, strona została zablokowana, a notowanie unieważnione. Dyrekcja Trójki tłumaczyła decyzję tym, że utwór dostał się do notowania spoza listy, w wyniku złamania regulaminu.

Później wydarzenia potoczyły się lawinowo. Ostatecznie po konferencji prasowej, notowanie w poniedziałek znów pojawiło się na stronie. W sprawie nastąpił jednak zwrot akcji. Jak podaje w komunikacie zespół Kult, Kazik Staszewski chce wycofania utworu z notowania Listy Przebojów.

Zobacz wideo: Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

"W związku z zaistniałą sytuacją żądamy wycofania piosenki Kazika 'Twój ból jest większy niż mój' z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Kazimierz Staszewski" – brzmi komunikat zamieszony na profilu Kultu.

O co chodzi w aferze z Trójką?

Przypomnijmy bardziej szczegółowo: najnowsza piosenka Kazika, z nadchodzącej solowej płyty szturmem wdarła się na pierwsze miejsce 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. W utworze Staszewski uderzył w Jarosława Kaczyńskiego i jego wizytę na Powązkach 10 kwietnia.

Informacja o wygraniu notowania przez Kazika pojawiła się na stronie, by później szybko z niej zniknąć. Z oświadczeń Trójki publikowanych w weekend wynikało, że piosenka znalazła się na liście w wyniku złamania regulaminu, a pracownicy Trójki zmanipulowali głosy. Dlatego ostatnie notowanie zostało unieważnione. Sęk w tym, że jak wytknęli dziennikarze związani ze stacją, Lista regulaminu nie ma.

d4fpnp8

Z informacji, jakie trafiły do mediów społecznościowych, wiadomo, że dziennikarz odpowiedzialny za liczenie głosów został zawieszony, a prowadzący program Marek Niedźwiecki po 38 latach odszedł z rozgłośni. W akcie solidarności z dziennikarzem z rozgłośni odeszli wieloletni pracownicy Trójki, m.in. Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska i Michał Olszański.

W sieci wciąż wrze na temat sprawy. Artyści nie zgadzają na cenzurę. Wielu otwarcie skrytykowało zastosowaną w radiu praktykę. Wśród nich znaleźli się m.in. Tomasz Organek, zespół Sorry Boys, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow. Z oświadczeń publikowanych w weekend wynika, że muzycy zawieszają (lub kończą) współpracę z rozgłośnią. Ostro na ten temat wypowiedzieli się politycy, a artyści mówią wprost – nie chcą, by ich piosenki były grane w obecnej Trójce.

Dyrekcja Trójki zwołała w poniedziałek konferencję prasową w tej sprawie. Poinformowała, że przeanalizowanych danych wynika, że wyniki ostatniego notowania listy zostały zmanipulowane. Zapowiedziała też audyt Listy Przebojów i wypracowanie przejrzystego regulaminu. Co do samej piosenki Kazika – została przywrócona na listę. Zapewniono, że można na nią głosować tak, jak na utwory innych wykonawców. W sprawie pojawił się jednak zwrot akcji. Sam Kazik Staszewski nie chce, by jego piosenka w owej Liście była grana.

d4fpnp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fpnp8