Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Promieniowanie UVB i jego wpływ na skórę.

Promieniowanie ultrafioletowe często kojarzone jest z osiągnięciem wymarzonej opalenizny na naszym ciele. Jeżeli jednak nie korzystamy z niego wystarczająco rozważnie, może przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Promienie słoneczne są odpowiedzialne za przyspieszenie procesów starzenia się skóry, a w skrajnych przypadkach za powstawanie czerniaka. Zmieniają one również fizjologię skóry. Jaki wpływ ma promieniowanie UVB na skórę? Podpowiadamy.

Share
 Źródło: materiały partnera
d2k0biv

Promieniowanie UVB a wpływ na skórę

UVB to wysokoenergetyczne promienie, które mają zdolność wnikania aż do najgłębszych warstw naszego naskórka. Do górnej warstwy skóry właściwej dociera zaledwie mały ich procent. Pobudzają one melanocyty do produkcji melaniny, czyli barwnika, który odpowiada za nadawanie koloru naszej cerze. Jest to jednak reakcja obronna skóry, ponieważ melanina pochłania część promieniowania słonecznego. W wyniku nierozsądnej ekspozycji na słońce może dojść do powstania rumienia, a nawet poparzeń.

Uważa się, że osoby kilkukrotnie poparzone już w dzieciństwie mają znacząco wyższe ryzyko zachorowania na czerniaka, będąc w okresie dorosłości. Z tego tytułu warto jest odpowiednio zabezpieczać naszą cerę, wybierając dobry krem nawilżający do twarzy i ciała.

Krem nawilżający do twarzy i jego właściwości

Jak już wiemy, promienie UVB w nadmiernej ilości nie wpływają zbawiennie na naszą skórę. Warto jest zatem odpowiednio zadbać o jej ochronę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Krem nawilżający do twarzy powinien wykazywać działanie nawadniające, a także wpływać na ochronę bariery hydrolipidowej skóry. Mogą w tym pomóc takie elementy, jak kwas hialuronowy, lipidy czy witamina E.

d2k0biv

Dodatkowa zawartość mocznika pomoże zmiękczyć i zredukować pękanie naskórka. Gliceryna osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, co powoduje wiązanie wody niezbędnej do zachowania prawidłowego nawilżenia. Bardzo ważnym elementem mogą okazać się również ceramidy. Odbudowują one warstwę ochronną, a także wygładzają drobne zmarszczki.

Taki krem warto jest nakładać zawsze na dobrze oczyszczoną i stonizowaną skórę. Rodzaj produktu powinien być dobrany do jej typu. Do cery suchej idealnie sprawdzi się kosmetyk o bogatej konsystencji, ponieważ wchłonie jego zawartość zdecydowanie szybciej niż cera tłusta czy mieszana. Przy niej nada się z kolei lżejsza, beztłuszczowa formuła. Dobrze jest również korzystać z kremów na noc, które w trakcie naszego snu pozwolą skórze zregenerować się i przyjąć wiele cennych substancji.

Artykuł sponsorowany
d2k0biv
d2k0biv
d2k0biv