Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

W jaki sposób zmyć farbę z włosów?

Farbowanie włosów to szybki i tani sposób na to, aby w krótkim czasie cieszyć się zupełnie nowym, modnym kolorem włosów. Obecnie dzięki profesjonalnym farbom do włosów, które z łatwością znajdziemy w drogerii lub supermarkecie, koloryzację coraz częściej i chętniej przeprowadzamy samodzielnie w domu, co pozwala nam zaoszczędzić więcej czasu, a nierzadko i pieniędzy. Farbowanie włosów na własną rękę niesie za sobą wiele korzyści, ale i sytuacji, w których łatwo popełnić błędy. Sprawdź, jak prawidłowo zmyć farbę z włosów.

Share
 Źródło: materiały partnera
d48vf3w

Zmywanie farby z włosów – błędy

Jednym z ostatnich etapów domowej koloryzacji jest zmywanie farby z włosów. Ta czynność może wydawać się bardzo prozaiczna i oczywista, mimo to wiele osób popełnia tutaj pomyłki, które z kolei mogą zaważyć na trwałości i nasyceniu nowego koloru naszych pasm. Najczęstszym popełnianym w tym przypadku błędem jest zmywanie farby mocnym i gorącym strumieniem wody, a następnie umycie ich szamponem. 

Zmywanie farby włosów w ten sposób, a także umycie ich szamponem sprawi, że pigment o wiele szybciej zacznie wypłukiwać się z wnętrza pasm, przez co kolor będzie o wiele mniej intensywny niż powinien być w rzeczywistości. Oprócz tego może szybciej blaknąć. 

Farba na włosach – jak ją zmyć?Zanim przystąpimy do zmycia farby, powinniśmy delikatnie zwilżyć włosy wodą, a następnie wykonać delikatny masaż, dzięki czemu farba dobrze się spieni. Kiedy zauważysz, że farba na włosach zaczyna się pienić, przystąp do spłukiwania farby. Jak mieć pewność, że dobrze spłukaliśmy farbę? Woda, która będzie spływać z naszych włosów, powinna być krystalicznie czysta. Następnie osusz pasma miękkim ręcznikiem i nałóż na nie odżywkę po koloryzacji i spłucz po kilku minutach. Jeśli szukasz farb do włosów o nasyconym kolorze, znajdziesz je tutaj: https://www.garnier.pl

d48vf3w

Jak zmyć farbę po nieudanej koloryzacji?

Czasami może się zdarzyć, że kolor, jaki otrzymaliśmy na swoich włosach, zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań. Czy istnieje sposób na to, aby się go pozbyć? Rozwiązaniem tego problemu może być dekoloryzacja, czyli zabieg, który pozwoli pozbyć się niechcianego pigmentu. Należy jednak pamiętać, że dekoloryzację możemy przeprowadzić tylko wtedy, kiedy chcemy zmienić odcień naszych włosów na jaśniejszy. 

W jaki sposób przeprowadzić dekoloryzację? Jednym ze sposobów jest wizyta w salonie fryzjerskim. Doświadczony fryzjer będzie w stanie ocenić stan naszych włosów i przeprowadzić bezpieczną dekoloryzację przy użyciu rozjaśniacza (jego nieumiejętne użycie może doprowadzić nawet do spalenia włosów). 

Istnieją także domowe sposoby, które mogą okazać się pomocne w pozbyciu się niechcianego koloru. Jednym z nich jest płukanie pasm w bardzo ciepłej wodzie. Pod wpływem wyższej temperatury łuski włosa zaczną się otwierać, a zawarty w nich pigment zacznie się delikatnie wypłukiwać. Następnie należy użyć mocno oczyszczającego szamponu. Zawarte w nim detergenty również wpływają na wypłukiwanie się pigmentu z włosów. Następnie ponownie wypłucz włosy w ciepłej wodzie i nałóż na nie odżywkę w celu ich zabezpieczenia.

Artykuł sponsorowany
d48vf3w

Podziel się opinią

Share
d48vf3w
d48vf3w