Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Wielkie emocje w małych pudełkach!

Jak spędzacie wolny czas w czasie epidemii? Kina i kawiarnie zamknięte, a w telewizor nie można już patrzeć… Jest na to rada – gry imprezowe!

Share
GRA LICZBOWA
GRA LICZBOWAŹródło: materiały partnera, Fot: Patrycja Jaworska
dfvlez5

W charakterystycznych białych pudełkach kryją się imprezowe gry karciane, na które warto zwrócić uwagę. Proste zasady pozwalają szybko rozpocząć zabawę. A dla tych, którzy nie lubią czytać instrukcji, wydawca przygotował kilkuminutowe instrukcje filmowe!

materiały partnera
GRA NA EMOCJACHŹródło: materiały partnera

Jak dobrze znasz swoją rodzinę lub przyjaciół? Czy wiesz co czują w różnych sytuacjach? Gracze dostają po kilka kart z symbolami. Następnie zadajesz pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY… – np. jak się czuję, gdy muszę pracować w domu? Pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Na przykład poniższe karty:

materiały partnera
GRA NA EMOCJACHŹródło: materiały partnera

Wybierasz tę kartę, która najlepiej oddaje twoje emocje podczas pracy w domu. Jej właściciel zdobywa punkt. Wygra osoba, która zdobędzie 3 punkty.

dfvlez5

Jest to świetna gra imprezowa dla młodzieży i dorosłych. Doskonale nadaje się również do grania z dziećmi, tym bardziej, że pozwala im wyrażać i nazywać swoje emocje. Nic więc dziwnego, że gra stała się hitem na polskim rynku.

Sprawdź instrukcję filmową – 3 minuty oglądania i można grać!

materiały partnera
GRA POZORÓWŹródło: materiały partnera

Niebieska truskawka na okładce zdradza, że w tej grze wszystko jest na opak. Rozgrywka opiera się na słynnym eksperymencie psychologa Johna Ridleya Stroopa, pokazującym w jaki sposób pracuje mózg.

dfvlez5

Podczas rozgrywki wszyscy gramy równocześnie – należy jak najszybciej pozbyć się swoich kart. Wykłada się je na wspólny stos. Jest tylko jedna zasada: karta na górze stosu wskazuje, jaką kartę należy na niej położyć. Ale jest pewien problem: treść i forma napisu nie współgrają ze sobą! Na przykład na karcie może być napis zielony. Co więc będzie utrudnieniem? To, że słowo "zielony" jest napisany kolorem czerwonym. Jaką kartę należy położyć? Gracze odruchowo szukać będą karty z czerwonym napisem! A powinni jak najszybciej wyłożyć kartę z napisem zielonym. Podobnych pułapek jest więcej i potrafią wykręcić umysł! Tutaj nic nie jest takie, jak się wydaje.

Sprawdź instrukcję filmową – 3 minuty oglądania i można grać!

materiały partnera
GRA SŁÓWŹródło: materiały partnera

Jest to gra, w której nie rywalizujecie ze sobą! Wspólnie staracie się osiągnąć jak najlepszy wynik. Każda rozgrywka jest pełna emocji, gorączkowej wymiany pomysłów i salw śmiechu (skojarzenia współgraczy potrafią zaskoczyć!).

dfvlez5

Gra podzielona jest na 3 etapy. Pierwszy wykorzystuje umiejętność kojarzenia – na przykład słoń może skojarzyć się z trąbką. Drugi etap opiera się na wyobraźni – polega na wymyśleniu krótkiej historyjki łączącej pozornie niepasujące rysunki, na przykład trąbkęfiliżankę. A trzeci etap sprawdzi waszą pamięć – będzie trzeba przypomnieć sobie, co było na karcie z pierwszego etapu, która skojarzyła wam się z trąbką. Pamiętacie co to było? Oczywiście słoń! Świetnie, ale czy zapamiętacie 20 takich kart?

Całość jest tak sprytnie skonstruowana, że gra przyjemnie was zaskoczy. Świetnie bawią się przy niej zarówno dzieci, jak i dorośli. A element kooperacji dodatkowo wzbogaca zabawę.

Sprawdź instrukcję filmową – 5 minut oglądania i można grać!

materiały partnera
GRA LICZBOWAŹródło: materiały partnera

W tej grze wszyscy gracie równocześnie! Wykładacie odpowiednie karty na stół – wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Aby wygrać, przyda się dobra koncentracja, spostrzegawczość oraz umiejętność prostego dodawania i odejmowania.

dfvlez5

Każdy gracz dostaje stos kart. Na środku stołu ląduje pierwsza karta i rozpoczyna się szaleństwo! Znajdują się na niej 2 proste działania do wykonania, np. 6+2 i 6-2. Wynik działania mówi wam, jaką kartę należy jak najszybciej wyłożyć na środek stołu. W tym przypadku kartę 8 lub 4.

Sytuacja dynamicznie się zmienia, musicie więc reagować błyskawicznie, aby wyłożyć jak najwięcej swoich kart! Kto pierwszy, ten lepszy.

„Gra liczbowa” to nie tylko świetna gra imprezowa, ale również – w przypadku dzieci – doskonały przykład nauki przez zabawę!

Autor tekstu: Marcin Korzeniecki"

Artykuł sponsorowany
dfvlez5

Podziel się opinią

Share
dfvlez5
dfvlez5