Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Basen Artystyczny zaprasza na "Kwartet" Ronalda Harwooda

„Kwartet” Ronalda Harwooda to poruszająca historia o czwórce śpiewaków operowych, mieszkających w domu dla emerytowanych artystów. Niegdyś uwielbiani przez publiczność, popularni, odnoszący sukcesy, teraz przeżywają późne lata już bez emocji, jakie dawała im scena.

Share
Basen Artystyczny zaprasza na "Kwartet" Ronalda HarwoodaŹródło: Materiały prasowe
d3xnsuu

Rzecz dzieje się w luksusowym domu spokojnej starości Beecham House. Ośrodkowi z powodów finansowych grozi likwidacja, więc pensjonariusze postanawiają pomóc go uratować – zbierają pieniądze, organizując w tym celu koncert. Wydarzenie ma się odbyć w dniu urodziny Giuseppe Verdiego, dlatego nasi bohaterowie chcą wykonać słynny kwartet z „Rigoletta”.

Harwood, błyskotliwy obserwator rzeczywistości, zbierał materiał do sztuki, pracując jako maszynista teatralny i garderobiany – stworzył dzięki temu wnikliwą analizę psychologiczną i społeczną artystów. Sceny zabawne przeplatają się w jego tekście z refleksjami na temat starzenia się, poczucia osamotnienia, zapomnienia. A jednocześnie bohaterowie rozmawiają o tęsknocie za młodością, za przygodami, wielobarwnością życia. „To opowieść o przetrwaniu. O przetrwaniu z godnością” – mówił autor „Kwartetu”.

„Kwartet” stał się hitem scen na całym świecie, wśród popularnych polskich realizacji teatralnych zapamiętany został spektakl Zbigniewa Zapasiewicza z Mają Komorowską i Zofią Kucówną. Film na podstawie sztuki Harwooda wyreżyserował też Dustin Hoffman.

d3xnsuu

Za reżyserię „Kwartetu” w Warszawskiej Operze Kameralnej odpowiada Grzegorz Chrapkiewicz, autorem scenografii jest Wojciech Stefaniak (razem pracowali już przy okazji „Wesela Figara” wystawionego w WOK) a kostiumy wyszły spod ręki projektantki Natashy Pavluchenko.

Na scenie zobaczymy: Alicję Węgorzewską, Olgę Bończyk, Ryszarda Minkiewicza i Macieja Miecznikowskiego.

Ronald Harwood „KWARTET”
19 lutego 2021 godz. 19:00 PREMIERA
BASEN ARTYSTYCZNY ul. M. Konopnickiej 6

d3xnsuu

Podziel się opinią

Share
d3xnsuu
d3xnsuu